Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

KQZ vendos sot lidhur me propozimin pėr rivotim

Shko poshtė

KQZ vendos sot lidhur me propozimin pėr rivotim Empty KQZ vendos sot lidhur me propozimin pėr rivotim

Mesazh nga blina-- prej Mon Dec 21, 2009 5:48 am

KQZ vendos sot lidhur me propozimin pėr rivotim

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet tė mblidhet sot pėr tė vendosur rreth propozimit tė Komisionit Zgjedhor pėr Ankesa dhe Parashtresa pėr pėrsėritjen e balotazhit pėr kryetarė tė komunave Prizren, Gjilan dhe Lipjan.


KQZ vendos sot lidhur me propozimin pėr rivotim F.1221104715320_m

Por sipas KQZ vendimin pėr mbajtjen e rivotimeve ose jo nė kėto komuna,
e merr Gjykata Kushtetuese ose ajo Supreme. Kryeshefi i KQZ-sė, Xhemail
Peēani, ka thėnė se anėtarėt e kėtij organi janė tė njoftuar me
vendimin e KZAP-it dhe se ai mbetet pėr t'u shqyrtuar tė hėnėn.

"KQZ ja ka marrė vendimin e KZAP-it, ėshtė njoftuar me vendimin rreth
pėrsėritjes sė zgjedhjeve nė kėto tri komuna. E kemi analizuar, e kemi
shqyrtuar; ka mbetur qė edhe njė herė, tė hėnėn, tė ulemi dhe tė shohim
se ēka do tė bėhet mė tutje", ka thėnė Peēani.

Edhe dy partitė kryesore politike LDK dhe PDK u dakorduan me propozimin
e KZAP-it pėr pėrsėritjen e votimeve nė tri komuna, pėr shkak tė
parregullsive qė u vunė re nė raundin e dytė tė zgjedhjeve.

Nė tė tri komunat: Prizren, Gjilan e Lipjan, konkurruan Partia
Demokratike dhe Lidhja Demokratike e Kosovės. Komisioni Zgjedhor pėr
Ankesa dhe Parashtresa ka mbajtur tė shtunėn njė seancė, ku ka
shqyrtuar 43 ankesa, qė kanė tė bėjnė me parregullsi, siē thuhet, tė
pretenduara, lidhur me raundin e dytė tė zgjedhjeve lokale nė Kosovė,
tė mbajtur mė 13 dhjetor.

Pas shqyrtimit tė kėtyre ankesave ėshtė udhėzuar qė Komisioni Qendror i
Zgjedhjeve tė pėrsėriten votimet nė Prizren, Gjilan dhe Lipjan. /rtk/
blina--
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi