Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

U certifikuan gjenerata e parė e oficerėve dhe i gjeneratės sė dytė tė rekrutėve tė Forcės sė Sigurisė sė Kosovės

Shko poshtė

U certifikuan gjenerata e parė e oficerėve dhe i gjeneratės sė dytė tė rekrutėve tė Forcės sė Sigurisė sė Kosovės Empty U certifikuan gjenerata e parė e oficerėve dhe i gjeneratės sė dytė tė rekrutėve tė Forcės sė Sigurisė sė Kosovės

Mesazh nga d.jeta prej Sun Dec 20, 2009 3:13 am

U ēertifikuan gjenerata e parė e oficerėve dhe i gjeneratės sė dytė tė rekrutėve tė Forcės sė Sigurisė sė Kosovės

U certifikuan gjenerata e parė e oficerėve dhe i gjeneratės sė dytė tė rekrutėve tė Forcės sė Sigurisė sė Kosovės CoatFSK

Nė Ferizaj sot u bė certifkimi i gjeneratės sė parė tė oficerėve dhe i gjeneratės sė dytė tė rekrutėve civil tė Forcės sė Sigurisė sė Kosovės.Tė pranishėm nė kėtė ceremoni ishin strukturat mė tė larat tė vendit dhe tė KFOR-it .Presidenti I Kosovės Fatmir Sejdiu nė kėtė ceremoni tha se kjo ditė ėshtė e vecantė nė zhvillimin e kapaciteteve nė forcėn e sigurisė sė Kosovės.

Ndėrkaq Ministri i Forcės sė Sigurisė sė Kosovės Fehmi Mujota ditėn e sotme e ka quajtur si shumė tė rėndėsishme pėr shtetin e Kosovės.

Komandanti i KFOR-it gjenerali Markus Bentler tha se me kėtė ceremoni shėnojmė diplomimin e oficerėve tė rinj dhe grupin e dytė tė rekrutėve civil qė kanė aplikuar pėr t’iu bashkuar FSK-sė.

U certifikuan gjenerata e parė e oficerėve dhe i gjeneratės sė dytė tė rekrutėve tė Forcės sė Sigurisė sė Kosovės Fskpalester

“Oficerėt e rinj para neve janė udhėheqėsit e ardhshėm tė FSK-sė.Ne populli i Kosovės dhe komuniteti ndėrkombėtar –duhet t’i edukojmė dhe t’i mbėshtesim ata.Ju pėrgėzojmė pėr kalimin e kursit dhe ju dėshirojė tė gjitha tė mirat nė detyart komanuduese.Kam njė kėshillė pėr ju qė tė mos nguteni ,e tė mėsoni nga ata pėr rreth jush dhe tė zhvilloni shkathtėsitė dhe njohuritė tuaja.Ne vecanti jam i lumtur qė po shoh aq shumė njerėz qė po diplomojnė nė Kursinn e Trajnimit Bazik .”tha Bentler.

Ndėrsa komandanti i FSK-sė gjenerali Sylejman Selimi duke ju drejtuar oficerėve dhe rekrutėve tė rinj tha se besonė se arritjet e tyre janė shumė tė nevojshme pėr mbėshtetjen e FSK-nė nė kėtė kohė pėr tė shtuar kapacitetet dhe pėr tė arritur rezultate dhe njohuri nė nivelin edhe mė tė lart.

Sot janė certifikuar 276 pjesėtar tė FSK-sė dhe ėshtė bėrė bartja e kompetencave nga instruktorė e KFOR-it tek instruktorėt e FSK-sė pėr trajnime tė mėtutjeshme .
d.jeta
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi