Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Lėvizja Fol protestė kundėr izolimit tė Kosovės

Shko poshtė

Lėvizja Fol protestė kundėr izolimit tė Kosovės Empty Lėvizja Fol protestė kundėr izolimit tė Kosovės

Mesazh nga d.jeta prej Sun Dec 20, 2009 3:07 am

Lėvizja Fol protestė kundėr izolimit tė Kosovės

Lėvizja Fol protestė kundėr izolimit tė Kosovės 11239_1278812099389_1502622508_715150_6519439_n

Aktivistė tė Lėvizjes Fol, Institutit Ballkanik tė Politikave dhe Iniciativės pėr Progres, organizuan tė shtunėn njė performancė simbolike, duke mbuluar me njė perde tė zezė obeliskun “Newborn”, nė shenjė proteste ndaj pėrjashtimit tė Kosovės nga procesi i liberalizimit tė vizave.

Ata akuzuan Bashkimin Evropian se po e izolon shtetin e Kosovės.

Mbrėmė nė mesnatė ka nisur zbatimi i heqjes sė regjimit tė vizave pėr qytetarėt e Maqedonisė, Malit tė Zi dhe Serbisė, por jo edhe pėr ata tė Kosovės, pasi Bashkimi Evropian nuk e ka pėrfshirė vendin tonė nė dialogun pėr liberalizimin e vizave.

Sef Bytyqi nga Rrjeti Ballanik i Politikave, tha se ky vendim ėshtė rezultat i politikave neglizhuese tė Bashkimit Evropian dhe se me kėtė veprim ėshtė izoluar shteti i ri i Kosovės, duke mos lejuar qė edhe qytetarėt e saj tė lėvizin lirshėm nė vendet anėtare tė unionit.

“Sot Kosova ėshtė njė Afrikė brenda Evropės. Sot qytetarėt e Kosovės e humbin edhe jetėn duke u munduar qė tė gjejnė lėvizje tė lirė ashtu sikurse shumė vendas tė shteteve afrikane qė humbin jetėn nė Detin Mesdhe. Prandaj edhe njėherė bėjmė thirrje tė gjithė faktorėt relevant nė Bashkimin Evropian tė ndryshojnė qasjen si dhe te Qeveria e Kosovės qė tė ndėrmarrė hapat e duhur qė tė plotėsojė kushtet pėr liberalizim tė vizave”, ka thėnė Bytyqi.

Raportuesja pėr Kosovėn nė Parlamentin evropian, Ulrike Lunaēek, deklaroi dje se ēėshtja e liberalizimit tė vizave pėr qytetarėt e Kosovės nga ana e BE-sė ėshtė ēėshtje vitesh.
d.jeta
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi