Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Rugova: Rritja e pagave tė deputetėve ėshtė turp

Shko poshtė

Rugova: Rritja e pagave tė deputetėve ėshtė turp Empty Rugova: Rritja e pagave tė deputetėve ėshtė turp

Mesazh nga *lissa* prej Sat Dec 19, 2009 8:23 am

Deputeti Naser Rugova, nėpėrmjet njė deklarate pėr
opinion, ka kundėrshtuar nismėn pėr rritjen e pagave tė deputetėve tė
Kuvendit tė Kosovės, duke vlerėsuar se rendi dhe ligji nė vendin tonė
nuk funksionojnė dhe nuk respektohen nga vet pėrfaqėsuesit e
institucioneve tona.

Rugova: Rritja e pagave tė deputetėve ėshtė turp F.1219133253166_m

Nė deklaratėn e tij ndėr tė tjera theksohet se, mandati i Kuvendit dhe
i deputetėve tė tij ėshtė qė tė hartojnė legjislacion cilėsor dhe
adekuat pėr funksionimin e ligjit nė Kosovė, ndėrsa deputetėt sė pari
nuk kanė ligj pėr vetveten.

Rugova vlerėson se, pa nevojė ėshtė stopuar ligji pėr tė drejtat dhe
pėrgjegjėsitė e deputetit. “Ka afro dy vite tė lindjes sė shtetit dhe
ne ende nuk kemi ligj pėr qeverinė, nuk kemi ligj pėr pagat e tė
zgjedhurve politikė dhe shėrbyesve civilė. Kemi vetėm ligjin pėr
Kryetarin e shtetit, dhe atė madje tė votuar me procedura tė shpejta si
pasojė e shantazheve tė partnerėve tė koalicionit! Ku do na shpie kjo
sjellje e papėrgjegjshme institucionale?” – pyet Rugova.

Propozimi pėr rritjen e pagave tė deputetėve, pa ligj i cili duhet qė
tė rregullojė kėtė fushė, sipas Rugovės, ėshtė edhe njė nga dobėsitė e
shumta tona flagrante tė institucioneve tė brishta tė Kosovės.
“Prandaj, ndjehem i prekur thellėsisht dhe madje i turpėruar nga nisma
pėr rritjen e pagave tė deputetėve tė Kuvendit”, thotė ai.

“Secili njeri nė botė, pėrfshirė edhe unė personalisht, ka dėshirė qė
tė fitojė sa mė shumė, mirėpo, nė rrethanat aktuale tejet tė rėndė
ekonomike dhe sociale nė tė cilėn gjendet populli i Kosovės, populli
pėr fat tė keq mė i varfėr jo vetėm nė rajonin e Ballkanit Perėndimor,
por edhe nė tėrė kontinentin evropian, rritja e pagave tona ėshtė
krejtėsisht njė nismė e pavend”, shprehet Rugova, duke mos hezituar qė
kėtė propozim ta quajė turp.

“Ata tė cilėt e kanė propozuar kėtė ide, duhet qė tė skuqen nga turpi
para krejt qytetarėve tė Kosovės e duhet qė tė kėrkojnė falje publike
para fėmijėve mė tė varfėr nė kontinentin e Evropės, tė cilėt ende nuk
janė duke e shijuar si duhet lirinė e fituar 10 vjeēare tė Kosovės”,
thekson Rugova, duke treguar hapur se do tė votojė kundėr kėtij
propozimi – tė cilin e quan tė paligjshėm.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi