Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Zgjedhjet, mesazh pozitiv pėr ndėrtimin e shtetit demokratik

Shko poshtė

Zgjedhjet, mesazh pozitiv pėr ndėrtimin e shtetit demokratik Empty Zgjedhjet, mesazh pozitiv pėr ndėrtimin e shtetit demokratik

Mesazh nga *lissa* prej Fri Dec 18, 2009 10:22 am

Kryeministri Hashim Thaēi ka pritur tė premten
sekretarin e pėrgjithshėm tė OSBE-sė, Marc-Perrin de Brichambaut, me tė
cilin ka biseduar pėr rrjedhat e pėrgjithshme demokratike nė vend, me
theks tė veēantė pėr zgjedhjet e fundit lokale.

Zgjedhjet, mesazh pozitiv pėr ndėrtimin e shtetit demokratik F.1218141200815_m

Kryeministri Thaēi – siē thuhet nė njė komunikatė tė Kryeministrisė –
“me kėtė rast e njoftoi sekretarin e pėrgjithshėm tė OSBE-sė, pėr
ecurinė demokratike, tė rregullt dhe tė respektimit tė standardeve mė
tė larta evropiane nė organizimin dhe mbarėvajtjen e zgjedhjeve lokale”


Thaēi pjesėmarrjen e tė gjitha komuniteteve nė zgjedhjet e fundit e
vlerėsoi mesazh shumė pozitiv pėr ndėrtimin e shtetit demokratik, me
institucione gjithėpėrfshirėse dhe stabile. Nė tė njėjtėn kohė, ai ka
vlerėsuar profesionale, tė paanshme dhe efektive punėn e Komisionit
Qendror tė Zgjedhjeve.

Kryeministri Thaēi dhe sekretari i pėrgjithshėm i OSBE-sė, de
Brichambaut, nė takimin e kanė diskutuar edhe lidhur me arsimin dhe
pakicat. Nė kėtė drejtim, Thaēi premtoi angazhimin e vazhdueshėm tė
qeverisė.

Ai njoftoi pėrfaqėsuesin e lartė tė OSBE-sė edhe pėr punėn e Qeverisė
sė Republikės sė Kosovės, nė veēanti tė Zyrės sė Komuniteteve, qė
funksionon nė kuadėr tė Zyrės sė Kryeministrit, nė funksion tė
integrimit tė tė gjitha komuniteteve nė institucionet dhe nė shoqėrinė
kosovare.

Nė takim, kryeministri Thaēi shprehu falėnderime dhe mirėnjohje pėr
punėn e OSBE-nė nė Kosovė dhe shprehu gatishmėrinė e qeverisė pėr
bashkėpunim tė mėtejshėm nė fusha tė ndryshme.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi