Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Thaēi dhe Krasniqi kundėr politizimit tė procesit zgjedhor

Shko poshtė

Thaēi dhe Krasniqi kundėr politizimit tė procesit zgjedhor Empty Thaēi dhe Krasniqi kundėr politizimit tė procesit zgjedhor

Mesazh nga blina-- prej Wed Dec 16, 2009 2:36 am

Thaēi dhe Krasniqi kundėr politizimit tė procesit zgjedhor

Krerėt e institucioneve tė Kosovės, kryeministri Hashim Thaēi dhe kryeparlamentari Jakup Krasniqi kėrkuan qė nė asnjė mėnyrė tė mos politizohet procesi i pėrfunduar zgjedhor dhe tė mos ketė pretendime ndikuese nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve, sa iu pėrket ankesave dhe parashtresave tė partive politike.

Thaēi dhe Krasniqi kundėr politizimit tė procesit zgjedhor F.1216103237277_m

Kryeministri Thaēi dhe kryetari i Kuvendit Krasniqi edhe njė herė vlerėsuan lartė procesin e zgjedhjeve lokale nė vend.

Thaēi tha se procesi ėshtė mbyllur me sukses dhe secila parti duhet ta pranojė vulėn qė e ka dhėnė votuesi gjatė dy raundeve tė mbajtura tė zgjedhjet lokale.

“Sovrani ka folur dhe ka vendosur pėr vullnetin e vet tė dielėn. Procesi ėshtė mbyllur dhe ėshtė me rėndėsi qė procesi qė jemi duke e kaluar tė ankesave tė mos politizohet, apo tė ketė pretendime ndikuese, por t’i besohet KQZ-sė dhe KZAP-ut, pėr shkak se ne kemi marrė vlerėsim shumė tė lartė se nė Kosovė ka ndodhur njė mrekulli me zgjedhjet e organizuara mirė”, ka deklaruar Thaēi.

Edhe Krasniqi tha se Kosova po pėrmbyllė njė proces shumė tė suksesshėm dhe me demokraci tė lartė evropiane edhe pse sipas tij, ka disa nga partitė qė mė shumė duan ta politizojnė dhe mediatizojnė kėtė proces.

Ndryshe, as kryeministri e as kryeparlamentari nuk kanė dashur ta komentojnė rastin e balotazhit nė Prizren. Kryeministri me kėtė rast thotė se me rėndėsi ėshtė se ai po udhėheq partinė numėr njė nė vend. /
blina--
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi