Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

EULEX ka ndihmuar pėrmirėsimin e performansės sė policisė nė rajonin e Ferizajt

Shko poshtė

EULEX ka ndihmuar pėrmirėsimin e performansės sė policisė nė rajonin e Ferizajt Empty EULEX ka ndihmuar pėrmirėsimin e performansės sė policisė nė rajonin e Ferizajt

Mesazh nga d.jeta prej Mon Dec 14, 2009 3:34 am

EULEX ka ndihmuar pėrmirėsimin e performansės sė policisė nė rajonin e Ferizajt

EULEX ka ndihmuar pėrmirėsimin e performansės sė policisė nė rajonin e Ferizajt Eulex%20ne%20ferizaj

Njė vit pasi misioni i EULEX-it ka zbarkuar edhe nė Ferizaj, policia rajonale flet pėr mbėshtetje tė vazhdueshme nga 32 oficerė ndėrkombėtarė nė fushėn e monitorimit dhe kėshillimit.
Kreu i policisė rajonale, major Gazmend Hoxha, tregon se bashkėpunimi i pėrditshėm, e ka ngritur efikasitetin e policisė sė Ferizajt nė disa aspekte.
“Ndoshta efikasiteti i tyre ėshtė mė i madh nė shtyllėn e krimit dhe nė hetimin e rasteve, pėr arsye se kėtu na duhet mė shumė pėrvojė, mė shumė ekspertė. Kėtu konsiston nevoja mė e madhe pėr policė ndėrkopmbėtarė dhe pėr policė tė EULEX-it”, thotė i pari i policisė rajonale tė Ferizajt..
Sipas major Hoxhės, raporti gjashtėmujor i monitorimit tė EULEX-it, lavdėronte sidomos punėn e Policisė sė Kosovės. Ndėrsa vėrejtjet e dhėna janė marrė seriozisht, janė krijuar ekipet pėr ēdo sektor, qė po pėrgatisin strategjinė e zbatimit tė rekomandimeve tė EULEX-it.
Policia e Ferizajt thotė ta ketė mirėpritur mbėshtetjen e kolegėve tė EULEX-it, sidomos nė disa sektorė.
“Ne e kemi ndier praninė e tyre dhe ēdo ditė mbėshtetemi me kėshilla e mentorime, na kanė ndihmuar pėr ta pėrmkrėsuar performansėn tonė dhe shpresoj se do tė na ndihmojnė edhe nė tė ardhmėn”, shton major Gazmend Hoxha.
Gjatė muajve tė ardhshėm pritet qė rajoni i Ferizajt tė pėrforcohet edhe me dhjetė policė ndėrkombėtarė, nė kuadėr tė misionit tė EULEX-it.
Ndikimin pozitiv tė misionit tė EULEX-it nė Ferizaj e konfirmon edhe Gjykata Komunale, megjithėse nuk jep hollėsi pėr veprime konkrete.
d.jeta
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi