Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Kryeministri Thaēi vlerėson inkurajuese vendimet e BE-sė pėr Kosovėn

Shko poshtė

Kryeministri Thaēi vlerėson inkurajuese vendimet e BE-sė pėr Kosovėn Empty Kryeministri Thaēi vlerėson inkurajuese vendimet e BE-sė pėr Kosovėn

Mesazh nga elbasi.. prej Thu Dec 10, 2009 9:09 am

Kryeministri Hashim Thaēi vlerėsoi sot shumė tė rėndėsishme miratimin e strategjisė sė zgjerimit tė rekomanduar nga Komisioni Evropian. Sipas tij, kjo strategji e ofron edhe mė tutje Kosovėn me Unionin dhe njėkohėsisht dhe hap dyert pėr liberalizimin e vizave edhe pėr Kosovėn.

Edhe pse akoma nuk dihet se cila ėshtė koha kur Kosova do tė bėhet pjesė e liberalizmit tė vizave kryeministri i vendit Hashim Thaēi tha se Kosova ėshtė bėrė pjesė e vendimeve historike pėr BE-nė pas aprovimit tė Kėshillit tė kėsaj tė fundit tė strategjisė pėr zgjerim.
Kryeministri tha se Kosova tashmė ka filluar tė pėrmbushė standardet pėr tė hyrė nė procesin e liberalizmit tė vizave dhe kosovarėt, sipas tij, do jenė pjesė e barabartė e qytetarėve tė Evropės.

“Kėto ditė u morėn vendime tė rėndėsishme edhe nė Bruksel. Vendimi i Kėshillit tė Bashkimit Evropian qė tė aprovojė strategjinė e zgjerimit tė aprovuar nga Komisioni Evropian ėshtė njė vendim historik qė pėrfundimisht konfirmon fillimin njė epoke tė re pėr Kosovėn, nė lidhje me procesin e integrimit tė Kosovės nė strukturat evropiane”, tha Thaēi.

Sipas kryeministrit vendimet e BE-sė janė tejet inkurajuese pėr Kosovėn nė procesin e integrimit tė saj.

“Aprovimi dhe pajtimi me rekomandimet e Komisionit Evropian nga ana e Kėshillit Evropian, nė lidhje me Kosovėn pėr liberalizmin e vizave, do tė rezultojė me liberalizimin e plotė pėr Kosovėn”, tha Thaēi.

Kryeministri tha se Qeveria e vendit mbetet e pėrkushtuar tė zbatojė standardet evropiane pėr integrim dhe tashmė ka filluar tė zbatojė njėanshėm marrėveshjet e BE-sė. Procesi i liberalizimit tė vizave pėr tri vende tė Ballkanit hynė nė fuqi me 19 dhjetor. Kosova Shqipėria dhe Bosnje e Hercegovina nuk janė pėrfshirė nė proces.
elbasi..
elbasi..
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1452
Age : 27
Location : n'Dreanss , si krejt!!
Registration date : 01/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi