Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Respektimi i tė drejtave tė njeriut nė Kosovė ėshtė larg standardeve ndėrkombėtare

Shko poshtė

Respektimi i tė drejtave tė njeriut nė Kosovė ėshtė larg standardeve ndėrkombėtare Empty Respektimi i tė drejtave tė njeriut nė Kosovė ėshtė larg standardeve ndėrkombėtare

Mesazh nga elbasi.. prej Thu Dec 10, 2009 9:04 am

Nė Kosovė ka ende shkelje tė rėnda tė tė drejtave tė njeriut, vlerėsojnė nė ditėn ndėrkombėtare tė drejtave tė njeriut, organizata qė merren me kėtė ēėshtje. Sipas tyre, shkelėsit mė tė mėdhenj janė vetė institucionet, prandaj duhet tė ndėrmerren masa pėr pėrmirėsimin e gjendjes.

Respektimi i tė drejtave tė njeriut nė Kosovė ėshtė larg standardeve ndėrkombėtare Nenatereze-281107

Respektimi i tė drejtave tė njeriut nė Kosovė ėshtė larg standardeve ndėrkombėtare. Kėshtu vlerėson kryetari i Kėshillit pėr Mbrojtjen e tė Drejtave dhe Lirive tė njeriut, Behxhat Shala. Ai tha se qytetarėt nuk e kanė njė adresė ku mund tė kėrkojnė realizimin e tė drejtave tė tyre dhe tė kėrkojnė pėrgjegjėsi pėr ata qė ua shkelin kėto tė drejta. Sipas tij institucionet janė shkelėsit mė tė mėdhenj tė tė drejtave tė njeriut.

“Shkelėsit mė tė mėdhenj tė tė drejtave tė njeriut ne Kosovė janė : Administrata ndėrkombėtare UNMIK, EULEX, Institucionet e Republikės sė Kosovės dhe Qeveria e Serbisė, pėrmes institucioneve paralele nė Kosovė. UNMIK dhe EULEX pėrmes trysnisė qė iu bėjnė institucioneve tė Kosovės ndikojnė nė vendimmarrje qė mund tė jenė dhe janė kundėr interesave tė qytetarėve tė Kosovės”, ka thėnė Shala.

Shala tha se shkelen tė drejtat e fėmijėve qė pėr shkak tė gjendjes sė rėndė materiale janė tė detyruar tė punojnė punė tė rėnda fizike dhe ta ndėrpresin shkollimin. Iu shkelen tė drejtat e pensionistėve, familjarėve tė tė pagjeturve, personave me aftėsi tė kufizuar, ish tė burgosurve politik, dhe femrave me dhunėn qė ushtrohet ndaj tyre.

Ndėrsa sekretari i pėrgjithshėm i OKB-sė Ban Ki Moon, nė mesazhin e tij pėr kėtė ditė thotė se asnjė vend nuk ėshtė i lirė nga diskriminimi, i cili haset kudo dhe nė shumė forma dhe i cili prekė tė gjitha grupet vajzat dhe gratė, tė varfrit, imigrantėt, minoritetet e te tjerė.

“Kėta njerėz nė nevojė, nė mėnyrė tė vazhdueshme pėrjashtohen nga pjesėmarrja nė jetėn ekonomike, politike, kulturore dhe sociale tė komuniteteve tė tyre. Paragjykimet qė i stigmatizojnė dhe i pėrjashtojnė ata mund tė shfrytėzohen nga ekstremistėt. Nė shumė vende ne jemi dėshmitarė tė rritjes sė politikave tė reja ksenofobike. Por kėto viktima tė diskriminimit nuk janė tė vetmuara. Kombet e Bashkuara janė me ta, tė zotuara pėr tė mbrojtur tė drejtat e tė gjithėve, dhe, nė veēanti tė atyre mė nė nevojė. Ky ėshtė identiteti dhe misioni ynė”, ka deklaruar sekretari i pėrgjithshėm i OKB-sė Ban Ki Moon.

Ban Ki Moon nė adresimin e tij pėr ditėn ndėrkombėtare tė tė drejtave tė njeriut tha se zotimet nuk janė tė mjaftueshme, dhe shtoi se Kombet e Bashkuara do tė vazhdojnė pėrballjen me pabarazinė dhe jotolerancėn kudo qė mund tė shfaqet. Ai ka ftuar tė gjithė njerėzit nė botė pėr tė luftuar kundėr diskriminimit.
elbasi..
elbasi..
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1452
Age : 27
Location : n'Dreanss , si krejt!!
Registration date : 01/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi