Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Pajaziti falėnderon ministrat e punėve tė Jashtme tė BE-sė

Shko poshtė

Pajaziti falėnderon ministrat e punėve tė Jashtme tė BE-sė Empty Pajaziti falėnderon ministrat e punėve tė Jashtme tė BE-sė

Mesazh nga *lissa* prej Tue Dec 08, 2009 1:03 pm

Ministri i Punėve tė Brendshme tė Kosovės, Zenun
Pajaziti i ka falėnderuar ministrat e punėve tė jashtme tė BE-sė, pėr
arritjen e pajtimit dhe miratimit tė konkluzioneve nga takimi i djeshėm
i Kėshillit tė Ministrave.

Pajaziti falėnderon ministrat e punėve tė Jashtme tė BE-sė F.1208160954794_m

Falėnderimi i posaēėm, siē thuhet nė njė komunikatė tė MPB-sė, i
adresohet edhe Komisionit Evropian pėr studimin e bėrė dhe dhėnien e
rekomandimeve pėr Kosovėn, pėr tė avancuar njė hap pėrpara nė procesin
e integrimit evropian, si dhe deputetėve tė Parlamentit Evropian pėr
avokim dhe pėrkrahje tė vazhdueshme ofruar Kosovės nė kėtė proces.

“Kjo ditė ėshtė ditė e rėndėsishme pėr Kosovėn pas dhėnies sė dritės
jeshile nga Kėshilli i Ministrave, qė ia mundėson Komisionit Evropian
qė tė vazhdojė me zbatimin e rekomandimeve qė kanė dalė nga Studimi pėr
Kosovėn, ku njėra ndėr kėto rekomandime ėshtė e lidhur ngushtė me
procesin e liberalizimit tė vizave, njė nga proceset mė tė ndjeshme dhe
mė tė mirėpritur nga qytetarėt e Republikės sė Kosovės”, thekson
ministri Pajaziti.

Nė vazhdim, sipas tij, kėto konkluzione i kanė hapur rrugėn Komisionit
Evropian qė tė fillojė hartimin e Udhėrrėfyesit pėr Liberalizim tė
Vizave me BE-nė dhe njėherėsh edhe tė inkuadrojė Kosovėn nė dialogun
pėr Liberalizim tė Vizave me BE-nė.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi