Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

KDI reagon pėr shtyrjen e seancės sė sotme tė Kuvendit, nė mungesė kuorumi

Shko poshtė

KDI reagon pėr shtyrjen e seancės sė sotme tė Kuvendit, nė mungesė kuorumi Empty KDI reagon pėr shtyrjen e seancės sė sotme tė Kuvendit, nė mungesė kuorumi

Mesazh nga elbasi.. prej Sat Dec 05, 2009 11:22 am

Pėrmes njė komunikate pėr media Instituti Demokratik i Kosovės (KDI) reagon pėr shkak tė shtyrjes sė seancės sė sotme plenare pėr arsye tė mungesės sė kuorumit tė domosdoshėm ( Rregulla 31.pika 2 e Rregullores sė Punės sė Kuvendit). KDI kėtė veprim tė deputetėve tė Kuvendit tė Kosovės pėr tė mos qenė tė pranishėm nė seancė plenare e sheh si papėrgjegjshmėri tė tyre nė kryerjen e obligimeve para qytetarėve tė Kosovės.

KDI reagon pėr shtyrjen e seancės sė sotme tė Kuvendit, nė mungesė kuorumi Kuvendi-komunal-i-prishtines

KDI konsideron se Kuvendi i Kosovės ėshtė larg sė realizuari Programit tė Punės sė tij pėr vitin 2009, andaj dhe dėshtimi i seancave plenare dhe i disa mbledhjeve tė komisioneve gjatė kėsaj periudhe do tė sjell edhe prolongimin e ēėshtjeve dhe projektligjeve qė kanė qenė nė agjendė pėr miratim gjatė kėtij viti.

KDI vlerėson se zgjedhjet e nivelit lokal pėrfshirė fushatėn elektorale dhe situatat tjera tė krijuara ditėve tė fundit nė Kosovė assesi nuk do duhej tė reflektonin nė funksionimin normal tė institucioneve qendrore e nė kėtė rast Kuvendit tė Kosovės nė kryerjen e obligimeve kushtetuese qė ka nė procesin ligjbėrės, thuhet nė komunikatėn e KDI.Ndryshe, Kuvendi i Kosovės i ka ndėrprerė punimet sot pėr ta shtyrė seancėn pėr javėn e ardhshme, pėr mungesė kuorumi. Nė seancėn e sotme pritej tė shqyrtohej projektligji pėr klasifikimin e informatave dhe verifikimin e sigurisė si dhe nė shqyrtim tė dytė Projektligji pėr masat antidamping. Nė rend ditė ishte edhe shqyrtimi i rekomandimit tė Komisionit pėr Shėrbime Publike, administratė Lokale dhe Media lidhur me vendimin e Gjykatės Kushtetuese pėr masėn e pėrkohshme tė parapagimit tė RTK-sė.
elbasi..
elbasi..
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1452
Age : 27
Location : n'Dreanss , si krejt!!
Registration date : 01/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi