Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Adem Salihaj thotė se ka dhėnė dėshmi para autoriteteve tė EULEX-it

Shko poshtė

Adem Salihaj thotė se ka dhėnė dėshmi para autoriteteve tė EULEX-it Empty Adem Salihaj thotė se ka dhėnė dėshmi para autoriteteve tė EULEX-it

Mesazh nga elbasi.. prej Thu Dec 03, 2009 8:29 am

Nėnkryetari i Lidhjes Demokratike tė Dardanisė, Adem Salihaj, njoftoi, se sot nė mėngjes ka dhėnė dėshmi para autoriteteve tė EULEX-it nė lidhje me deklaratat e ditėve tė fundit tė Nazim Bllacės, se ai kishte qenė nė listėn e njerėzve qė duhet vrarė.

Adem Salihaj thotė se ka dhėnė dėshmi para autoriteteve tė EULEX-it Adem-salihaj-131009

Nėnkryetari dhe deputeti i Lidhjes Demokratike tė Dardanisė Adem Salihaj, tha para gazetarėve se dėshmia e tij nė EULEX po bėhet nė cilėsinė e dėshmitarit dhe viktimės, pas publikimit dhe deklaratave nė media tė Nazim Bllacės, lidhur me rrezikimin e jetės sė tij. Dėshmia e dhėnė e Salihajt vjen vetėm dy ditė pasi Nazim Bllacės iu caktua arrest shtėpiak prej 30 ditėsh.

“Sot kam qenė nė prokurorinė speciale tė EULEX-it dhe kam dhėnė dėshminė time pėr njė tentim atentati. Procedura po vazhdon atje, do tė vazhdojė sėrish, sepse nuk ėshtė kryer dėshmia ime nė tėrėsi. Kjo ėshtė ajo qė po zhvillohet lidhur me rastin e dėshmive tė Nazim Bllacės”, ka deklaruar Adem Salihaj.

Deputeti Salihaj njoftoi se qė nga dita e parė e daljes nė opinion tė Nazim Bllacės me deklaratat e tija, atij i ėshtė siguruar mbrojtja nga policia nė shtėpinė e tij. Por pėr shkak se ndihet i rrezikuar Salihaj kėrkoi nga policia t’i sigurohet edhe mbrojtja e afėrt, pasi thotė se ndihet i rrezikuar nga ish strukturat e SHIK-ut.

“ Nuk ka pasur njė kėrcėnim tė drejtpėrdrejt, por kėrcėnimi ėshtė permanent, sepse dihen arsyet e gjithė kėsaj dhe dihen efektet e gjithė kėtyre dėshmive. Prandaj jam njėri prej atyre qė mund tė ndihem i rrezikuar vazhdimisht. Po, jam i rrezikuar prej strukturave tė njėjta tė SHIK-kut, sepse nuk ka kush tjetėr tė mė rrezikojė”, ka theksuar Adem Salihaj.

Deputeti Adem Salihaj ėshtė i pari qė bashkė me kolegun e tij Gani Geci, para Kuvendit tė Kosovės kanė bėrė publike se ekzistojnė dėshmi pėr disa vrasje qė janė bėrė pas luftės, por edhe ekzistimin e njė liste me emra tė politikanėve qė do tė duhej vrarė.
elbasi..
elbasi..
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1452
Age : 27
Location : n'Dreanss , si krejt!!
Registration date : 01/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi