Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

KEK-u thotė tė jetė pėrgatitur pėr dimėr – qytetarėt nuk besojnė

Shko poshtė

KEK-u thotė tė jetė pėrgatitur pėr dimėr – qytetarėt nuk besojnė Empty KEK-u thotė tė jetė pėrgatitur pėr dimėr – qytetarėt nuk besojnė

Mesazh nga elbasi.. prej Thu Dec 03, 2009 8:23 am

Gjendja energjetike do tė mbetet stabile gjatė festave tė fundviti dhe gjatė dimrit, kanė premtuar sot zyrtarė tė KEK-ut tė cilėt kanė shtuar se janė tė pėrgatitur pėr sezonin e dimrit. Ndėrsa qytetarėt nuk besojnė nė kėto deklarime, aq mė parė pėr shkak tė ndėrprerjeve tė shpeshta kėtyre ditėve

KEK-u thotė tė jetė pėrgatitur pėr dimėr – qytetarėt nuk besojnė KEK_sthmb

Gjatė kėtij muaji dhe gjatė dimrit do tė ketė qėndrueshmėri energjetike nė Kosovės dhe kėtė sė paku e kanė premtuar zyrtarė tė KEK-ut, tė cilėt mungesėn e energjisė elektrike nė disa lokalitete e kanė arsyetuar me riparime qė kanė ndodhur nė rrjet nga KOST-i dhe KEK-u.

Viktor Buzhala, zėdhėnės i KEK-ut, ka thėnė se KEK-u ėshtė duke treguar njė pėrformancė tė mirė nė prodhim tash e sa muaj.

Sipas Buzhalės deri tani KEK-u ka pėrballuar me sukses kėrkesėn pėr energji elektrike, por ai kėrkon edhe nga qytetarėt qė tė kursejnė rrymėn nė mėnyrė qė tė kontribuojnė nė stabilizim tė furnizimit.

Ndėrsa, nė anėn tjetėr, qytetarėt edhe pse vėrejnė pėrmirėsim nė furnizimin me energji, ata nuk ndihen tė sigurt se ky furnizim tė jetė i qėndrueshėm gjatė tėrė dimrit.

Deri tani temperaturat nuk kanė qenė aq tė ulėta pėr t’u ngritur edhe kėrkesa pėr mė shumė energji elektrike, por me ndryshimin e temperaturave qė pritet tė ndodhin KEK-u shprehet i gatshėm t’iu ofrojė sasi tė mjaftueshme tė energjisė elektrike qytetarėve tė Kosovės, pėrkundėr skepticizmit tė tyre tė theksuar.
elbasi..
elbasi..
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1452
Age : 27
Location : n'Dreanss , si krejt!!
Registration date : 01/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi