Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Thaēi: Stabiliteti i vendit-detyrė prioritare dhe obligim yni para qytetarėve

Shko poshtė

Thaēi: Stabiliteti i vendit-detyrė prioritare dhe obligim yni para qytetarėve Empty Thaēi: Stabiliteti i vendit-detyrė prioritare dhe obligim yni para qytetarėve

Mesazh nga elbasi.. prej Mon Nov 30, 2009 7:47 am

Unė personalisht jam nė anėn e ligjit dhe kėrkoj nga tė gjithė ju ta bėni tė njėjtėn gjė. Askush nuk do tė ketė imunitet apo mbrojtje politike nė kundėrshtim me ligjin dhe kėtu duhet tė funksionojmė me pėrgjegjėsi pėr institucionet dhe pėr vendin tonė, ka thėnė kryeministri i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi para anėtarėve tė Kėshillit tė Sigurisė sė Kosovės, nė takimin e pestė tė kėtij kėshilli, qė ėshtė mbajtur sot.

Thaēi: Stabiliteti i vendit-detyrė prioritare dhe obligim yni para qytetarėve Thaci_portret_sthmb

Nėn drejtimin e kryeministrit tė Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, ėshtė mbajtur sot takimi i Kėshillit tė Sigurisė sė Kosovės, i pesti me radhė, ku ėshtė diskutuar pėr gjendjen e pėrgjithshme tė sigurisė, nė kėtė periudhė mjaft tė rėndėsishme, por edhe sensitive pėr tė ardhmen e vendit.

Kryeministri i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi nė hapje tė takimit ka vlerėsuar se ditėve tė fundit janė vėrejtur sinjale nga qarqe tė caktuara, qė synojnė destabilizimin e Kosovės dhe futjen nė anarki tė institucioneve tė shtetit tonė.

Kryeministri Thaēi theksoi se kėto veprime qė synojnė tė cenojnė drejtpėrdrejtė sigurinė nė vend, janė tė orkestruara mirė. Ato janė duke ndodhur pikėrisht njė ditė para fillimit tė procesit dėgjimor pėr ligjshmėrinė e shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovės nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė, si dhe nė periudhėn mes fushatės elektorale.

Nė vazhdim kryeministri Thaēi ka thėnė se tė gjithė duhet tė jemi tė kujdesshėm, sidomos organet e drejtėsisė dhe tė sigurisė tė veprojnė nė bazė tė ligjit dhe nė mbrojtje tė ligjit.

Nė takimin e sotėm tė Kėshillit tė Sigurisė tė Kosovės, kryeministri Hashim Thaēi ka ripėrsėritur mesazhin e bashkėpunimit mes institucioneve qė kanė tė bėjnė me fushėn e sigurisė, nė mėnyrė qė veprimet tė jenė sa mė tė shpejta dhe nė tėrėsi nė pėrputhje me ligjin.

Unė personalisht jam nė anėn e ligjit dhe kėrkoj nga tė gjithė ju ta bėni tė njėjtėn gjė. Askush nuk do tė ketė imunitet apo mbrojtje politike nė kundėrshtim me ligjin dhe kėtu duhet tė funksionojmė me pėrgjegjėsi pėr institucionet dhe pėr vendin tonė, ėshtė shprehur z. Thaēi.

Kryeministri Thaēi me kėtė rast ka ftuar pėr bashkėpunim tė ngushė me mekanizmat e drejtėsisė dhe tė sigurisė ndėrkombėtare, pėr t’i harmonizuar qėndrimet dhe qėllimet e pėrbashkėta, duke vepruar shpejt, me guxim, me vendosmėri dhe me ndjenjė tė respektit pėr ligjin dhe vendin.

Nė mbledhje kryeministri Thaēi ka kėrkuar nga organet e drejtėsisė qė tė jenė efikase dhe tė thonė fjalėn e vet, fjalėn e ligjit, si dhe ka kėrkuar nga Policia e Kosovės qė tė rrisė vigjilencėn, tė jetė funksionale dhe e paanshme nė punėn e vet, tė jetė energjike dhe tė veprojė me fuqinė e ligjit.

Me pėrkushtimin tonė tė vazhdueshėm dhe tė vendosur, ne duhet ta ruajmė sigurinė e vendit tonė, duhet tė tregojmė se nė kėtė vend funksionon rendi dhe ligji dhe tė mos ketė hapėsirė pėr anarki, ka potencuar kryeministri Thaēi dhe ka shtuar se stabiliteti i vendit ėshtė detyrė prioritare dhe obligim yni para qytetarėve tanė.

Duke ofruar gjithė mbėshtetjen institucionale dhe ligjore tė Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, kryeministri Thaēi ka ftuar anėtarėt e Kėshillit tė Sigurisė tė Kosovės qė tė rrisin pėrkushtimin dhe pėrgjegjėsinė nė dikasteret qė udhėheqin, duke dhėnė provimin e pjekurisė institucionale dhe tė pėrgjegjėsisė sė lartė ligjore.

Tė gjitha rastet duhet tė hetohen dhe tė shikohen deri nė fund. Ligji duhet tė mbizotėrojė nė kėtė vend, ka pėrfunduar fjalėn e tij, kryeministri Hashim Thaēi, nė takimin e pestė tė Kėshillit tė Sigurisė tė Kosovės, thuhet nė njoftimin e lėshuar nga Zyra pėr informim pranė Kryeministrit.
elbasi..
elbasi..
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1452
Age : 27
Location : n'Dreanss , si krejt!!
Registration date : 01/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi