Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Kosova kėrkon pėrkrahje pėr liberalizimin e vizave me BE

Shko poshtė

Kosova kėrkon pėrkrahje pėr liberalizimin e vizave me BE Empty Kosova kėrkon pėrkrahje pėr liberalizimin e vizave me BE

Mesazh nga elbasi.. prej Mon Nov 30, 2009 7:35 am

Nė prag tė takimit tė radhės tė Ministrave tė Drejtėsisė dhe Punėve tė Brendshme tė vendeve anėtare tė Bashkimit Evropian, ministri i Punėve tė Brendshme i Republikės sė Kosovės, Zenun Pajaziti u ka kėrkuar pėrkrahje konkrete homologėve tė tij evropian, rreth pėrfshirjes sė Kosovės nė dialogun pėr liberalizim tė vizave me BE-nė.

Kosova kėrkon pėrkrahje pėr liberalizimin e vizave me BE Zenun-pajaziti-new

Nė letrėn e adresuar ministrave tė BE-sė tė Drejtėsisė dhe Punėve tė Brendshme, ministri Pajaziti ka kėrkuar qė Kosovės t’i ofrohet proces i njėjtė si vendeve tė tjera tė Ballkanit Perėndimor dhe qė Kosova tė trajtohet njėjtė si shtetet tjera tė rajonit. Mė tutje, ministri Pajaziti ka kėrkuar pėrkrahje nė ofrimin e Udhėrrėfyesit pėr liberalizimin e vizave me BE-nė, ngjashėm me shtetet tjera tė rajonit. Letra ėshtė dėrguar javėn e kaluar nė prag tė takimit tė Kėshillit pėr Drejtėsi dhe Punė tė Brendshme i BE-sė, ku pritet qė aprovohet rregullorja e Kėshillit e cila e amandamenton rregulloren (EC) nr 539/2001 qė liston shtetet e treta, shtetasit e tė cilėve duhet tė posedojnė viza kur tė kalojnė kufirin e jashtėm tė BE-sė dhe shtetasit tė cilėt janė tė liruar nga kėto kėrkesa. Ky takim mbahet sot mė 30 nėntor dhe mė 1 dhjetor nė Bruksel dhe ka rėndėsi tė madhe, pasi qė me rastin e aprovimit tė rregullores sė lartpėrmendur, shtetasit e disa shteteve tė rajonit do tė kenė mundėsi tė udhėtojnė pa viza nė vendet e BE-sė prej 19 dhjetorit.
elbasi..
elbasi..
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1452
Age : 27
Location : n'Dreanss , si krejt!!
Registration date : 01/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi