Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

EULEX fillon hetimet pėr vėrtetėsinė e deklaratės sė Nazim Bllacės

Shko poshtė

EULEX fillon hetimet pėr vėrtetėsinė e deklaratės sė Nazim Bllacės Empty EULEX fillon hetimet pėr vėrtetėsinė e deklaratės sė Nazim Bllacės

Mesazh nga elbasi.. prej Mon Nov 30, 2009 6:02 am

Euleksi ka filluar hetimet pėr vėrtetėsinė e deklaratės sė Nazim Bllacės, personit qė thotė se ka marrė pjesė nė 17 sulme ndaj personaliteteve tė ndryshme tė politikės nė Kosovė me urdhėr tė Shėrbimit Informativ tė Kosovės. Zėdhėnėsja e EULEX –it Kristina Herodes tha se rasti ka hyrė nė njė fazė tė rėndėsishme tė hetimeve, por nuk jep detaje pėr persona tė pėrfshirė nė hetime

EULEX fillon hetimet pėr vėrtetėsinė e deklaratės sė Nazim Bllacės Images

Organet e rendit deri tani nuk kanė ndėrmarrė asnjė hap ndaj Nazim Bllacės, personit, i cili thotė se ka qenė pjesė e Shėrbim Informativ nė Kosovė.

Misioni i EULEX-it ėshtė deklaruar sot qė ėshtė duke u hetuar ky rast duke mos dhėnė detaje rreth hetimeve ndėrsa prokuroria dhe policia e Kosovės janė deklaruar se i gjithė rasti Bllaca ėshtė nė dorė tė EULEX-it i cili e ka marrė pėrsipėr kėtė lėndė.

As personi emri i tė cilit ėshtė lakuar mė sė shumti si urdhėrdhėnės nė vrasje Azem Syla i cili njė ditė mė parė ka paralajmėruar padi ndaj akuzuesit Bllaca nuk ka dashur tė flas.

Zėdhėnėsja e EULEX –it Kristina Herodes tha se rasti ka hyrė nė njė fazė tė rėndėsishme tė hetimeve.

“Hetimet janė duke vazhduar. Rasti Bllaca ėshtė duke u hetuar nga prokuroria e EULEX-it. Rasti ėshtė nė njė fazė tė rėndėsishme tė hetimit por nuk mund tė jap detaje tė tjera. Me rėndėsi ėshtė qė hetimet janė duke u zhvilluar intenzivisht nė rastrin Bllaca. Nuk mund tė jap mė shumė tė dhėna pėr hapat qė do tė merren mė tej”, tha Herodes pėr Radio Kosovėn.

Ndėrsa kryeprokurori i Prokurorisė Publike tė Qarkut Osman Kryeziu, tha se nė kushte normale ėshtė dashur qė ky person tė arrestohet, por prokuroria e Kosovės sipas tij nuk ka fare qasje nė kėtė dosje pėr tė cilėn ka dyshuar Nazim Bllaca tė dielėn.


“Kėtė lėndė e ka EULEX dhe ata janė pėrgjegjės pėr kėtė ēėshtje. Nė raste normale ėshtė dashur tė arrestohet personi pas deklarimit tė tillė. Por kjo tani varet nga EULEX dhe me siguri ata i kanė marrė masat e duhura edhe rreth sigurisė sė tij”, tha Kryeziu pėr Radio Kosovėn.

E gjitha qė ka bėrė deri mė tani policia sipas zėdhėnėsit Baki Kelani ėshtė sigurimi i vendbanimeve tė dy deputetėve Adem Salihaj dhe Gani Geci dhe ajo e Nazim Bllacės.

“Policia ka bėrė sigurimin e tri vendbanimeve, atė tė deputetit tė LDD-sė Gani Geci, Adem Salihaj si dhe vendbanimin e personit tė quajtur Nazim Bllaca nė Ribar tė Madh. Kėtė lėndė e ka prokuroria speciale e EULEX-it dhe ne nuk kemi urdhėr pėr arrest. Sapo tė kemi njė urdhėr tė tillė ne jemi tė gatshėm tė asistojmė”, tha Kelani.

Personi, i cili thotė se ka qenė agjent i SHIK-ut, Nazim Bllaca tashmė ka bėrė publike rrėfimit tė tij si dėshmi duke pranuar tė ketė bėrė njė vrasje, disa plagosje dhe kėrcėnime tė personaliteteve tė ndryshme politike me urdhėr tė njerėzve nė piramidėn e lartė tė SHIK-ut.

elbasi..
elbasi..
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1452
Age : 27
Location : n'Dreanss , si krejt!!
Registration date : 01/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi