Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Dėshmon ish-agjenti i SHIK-ut

Shko poshtė

Dėshmon ish-agjenti i SHIK-ut Empty Dėshmon ish-agjenti i SHIK-ut

Mesazh nga NoOrA prej Sun Nov 29, 2009 12:15 pm

Dėshmon ish-agjenti i SHIK-ut Son1tv

Nazim Bllaca, nga fshati Ribar i Madh, para gazetarėve ka pranuar se ėshtė autor i njė vrasjeje dhe se ka marrė pjesė edhe nė 17 raste tė tjera qė nga vrasjet, rrahjet dhe shantazhet. Ai nuk ka dashur ta publikojė emrin e tė vrarit, duke thėnė se kjo ėshtė e ditur pėr prokurorinė e EULEX-it.

"Kam punuar pėr strukturat e SHIK-ut prej vitit 1999 deri mė 2003 dhe eprorė tė mi kanė qenė Azem Syla dhe dhėndri i tij Shpresim Uka. Nga ky i fundit, i kam marrė emrat se kush duhet tė ekzekutohet", ka thėnė Bllaca. Ai, gjithashtu, ka bėrė tė ditur se i janė ofruar edhe shuma tė mėdha parash, prej 400 mijė deri nė 600 mijė euro, vetėm e vetėm qė tė mos i bėjė publike kėto informata.

Ndėrsa deputetėt e LDD, Adem Salihaj dhe Gani Geci, nė njė konferencė pėr media ua kanė shpėrndarė gazetarėve CD-nė me dėshmitė pėr vrasjet e pasluftės nė Kosovė nė mėnyrė qė populli ta marrė vesh se ēfarė ka ndodhur dhe kush janė vrasėsit.

Adem Salihaj ka thėnė se CD me dėshmitė i ėshtė dorėzuar EULEX para 1 muaji e 20 ditėve, por misioni europian nuk e ka marrė seriozisht punėn. "Tani e tutje ne ndihemi tė rrezikuar pasi qė ka njerėz tė krimit tė organizuar nė institucionet mė ta larta shtetėrore", ka thėnė Salihaj.

Ndėrsa, Gani Geci ka shpjeguar mėnyrėn se si dėshmitari iu ėshtė ofruar pėr tė biseduar. Geci ka thėnė se nuk e kanė publikuar materialin mė herėt, duke mos dashur tė pengojnė procese tė rėndėsishme nė Kosovė.

NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi