Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Kelmendi mori pjesė nė Forumin ndėrkombėtar kundėr .......

Shko poshtė

Kelmendi mori pjesė nė Forumin ndėrkombėtar kundėr ....... Empty Kelmendi mori pjesė nė Forumin ndėrkombėtar kundėr .......

Mesazh nga *lissa* prej Sun Nov 29, 2009 8:08 am

Kelmendi mori pjesė nė Forumin ndėrkombėtar kundėr dėnimit me vdekje

Me ftesė tė Ministrisė sė Jashtme italiane dhe nė organizim tė rajonit tė Toskanas tė Italisė, ministrja e Drejtėsisė, Nekibe Kelmendi, mori pjesė nė Forumin ndėrkombėtar kundėr dėnimit me vdekje, i cili u mbajt nė Firence tė Italisė, ku pėrveē Kosovės pjesėmarrės ishin edhe pėrfaqėsuesit nga Armenia, Ukraina, Filipinet, Togo dhe Uzbekistani.
Kelmendi mori pjesė nė Forumin ndėrkombėtar kundėr ....... F.1129134443308_m

Gjatė punimeve tė kėtij Forumi, ministrja Kelmendi, prezantoi infrastrukturėn ligjore tė Kosovės, e cila ndalon dėnimin me vdekje.

Kosova ka hequr dėnimin me vdekje nga Ligji penal nė vitin 2000, duke shtuar se edhe me Kushtetutėn e Republikės sė Kosovės ėshtė i ndaluar dėnimi me vdekje, kėshtu qė edhe Kodi Penal i Kosovės nuk parasheh kėtė masė tė dėnimit.

“Pra, edhe Kosova, si shtet demokratik, i ėshtė bashkangjitur shteteve tjera evropiane sa i pėrket heqjes sė dėnimit me vdekje, duke respektuar kėshtu tė drejtėn e njeriut pėr jetė, tė paraparė me Konventėn Evropiane pėr tė Drejtat e Njeriut dhe Protokollin 6”, tha Kelmendi.

Ministrja Kelmendi fjalimin e saj e vazhdoi duke thėnė se Kosova nuk ėshtė nėnshkruese e kėsaj konvente dhe e protokolleve shtesė tė saj, mirėpo duke dashur tė promovojė kėtė vlerė fundamentale, si dhe tė drejtat e pėrfshira me kėto dokumente ndėrkombėtare, Republika e Kosovės ka pėrfshirė si kategori kushtetuese tė drejtėn pėr jetė dhe ka hequr dėnimin me vdekje, kurse Konventėn Evropiane pėr tė Drejtat e Njeriut dhe Protokollet shtesė i ka pėrfshirė gjithashtu me Kushtetutė, kėshtu qė tė gjitha Ligjet e Kosovės, sidomos Kodi Penal dhe ai i Procedurės Penale, janė nė pėrputhshmėri me Kushtetutėn dhe dokumentet ndėrkombėtar, pėrfundoi fjalimin e saj ministrja Kelmendi.

Fjalimin e ministres Kelmendi, organizatori i kėsaj konference e quajti si dėshmi tė fortė pėr tė luftuar ēdo lloj krimi dhe ēdo lloj shkeljeje tė tė drejtave tė njeriut, ndėrsa Kosova u vlerėsua si shtet i cili respekton nė shkallėn mė tė lartė tė drejtat e njeriut, pikėrisht pėr faktin sė me aktin e saj mė tė lartė ligjor – Kushtetutėn, promovon vlerat mė tė mėdha tė njeriut, siē ėshtė e drejta pėr jetė.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi