Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Vetėvendosja thėrret qytetarėt per kremten e dites se flamut

Shko poshtė

Vetėvendosja thėrret qytetarėt per kremten e dites se flamut Empty Vetėvendosja thėrret qytetarėt per kremten e dites se flamut

Mesazh nga elbasi.. prej Sat Nov 28, 2009 1:49 am

Lėvizja "Vetėvendosje" u ka bėrė ftesė qytetarėve tė Kosovės ta kremtojnė Ditėn e Flamurit nė mėnyrė madhėshtore anė e mbanė Kosovės. Me rastin e 28 nėntorit - Lėvizja "Vetėvendosje" nė bashkėpunim me Rrjetin e Organizatave Shqiptare, do tė organizojnė nė sheshin "Nėnė Tereza" nė Prishtinė, Panairin e prodhimeve shqiptare.

Vetėvendosja thėrret qytetarėt per kremten e dites se flamut Flamuri

Siē ėshtė paralajmėruar edhe mė herėt, tė shtunėn me 28 nėntor, Rrjeti i Organizatave Shqiptare, ka planifikuar njė varg aktivitetesh nė sheshin Nėnė Tereza, nė Prishtinė, tė cilat do tė fillojė nė orėn 11:00 te busti i Zahir Pajazitit, me himnin kombėtar tė kėnduar nga Kori i fėmijėve “Xixėllonjat”.
Pastaj, do tė hapet Panairi i produkteve shqiptare nė tė cilėn do tė ekspozohen prodhime artizanale, si veshje kombėtare, punė dore, vegla muzikore, pajisje tė ndryshme pėr punė. Nė kėtė panair do tė ketė edhe ekspozim tė produkteve ushqimore vendore, si produkte tė mishit, qumėshtit, lėngjeve etj.
Qė nga hapja nė orėn 11:00 e deri nė pėrmbyllje tė aktiviteteve nė orėn 18:00, nė sheshin Nėnė Tereza gjatė gjithė kohės do tė performojnė me valle e kėngė ansamble tė ndryshme nga tė gjitha rajonet e vendit.
Gjithashtu, nė kėtė ditė do tė hapet edhe njė ekspozitė me fotografi nga historia, ndėrsa pėr fėmijėt do tė jetė i rezervuar njė kėnd i posaēėm, tek i cili do tė argėtohen duke e vizatuar flamurin kombėtar.
elbasi..
elbasi..
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1452
Age : 27
Location : n'Dreanss , si krejt!!
Registration date : 01/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi