Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Sejdiu: Xhema bėri njė jetė lufte pėr Kosovėn

Shko poshtė

Sejdiu: Xhema bėri njė jetė lufte pėr Kosovėn Empty Sejdiu: Xhema bėri njė jetė lufte pėr Kosovėn

Mesazh nga *lissa* prej Mon Nov 23, 2009 11:07 am

“Ata qė kanė vrarė Xhemail Mustafėn, Enver Malokun dhe tė tjerėt kanė bėrė pėrpjekje pėr tė vrarė lirinė e Kosovės”, ka thėnė tė hėnėn presidenti Fatmir Sejdiu, i cili vendosi kurora lulesh para bustit tė publicistit, veprimtarit e intelektualit tė shquar Xhemail Mustafa, nė pėrkujtim tė nėntėvjetorit tė vrasjes sė tij.

Sejdiu: Xhema bėri njė jetė lufte pėr Kosovėn F.1123154117903_m

Nė prani tė familjes Mustafa dhe tė qytetarėve tė tjerė, qė ishin mbledhur pranė bustit tė Xhemail Mustafės, nė oborrin e shkollės fillore “Xhemail Mustafa” nė Prishtinė, presidenti Sejdiu foli me nostalgji pėr njohjen me Xhemėn qė nga mosha e fėmijėrisė.

“Unė sot dola bashkė me bashkėpunėtorėt dhe anėtarėt e familjes Mustafa qė tė vėmė lule te busti i tė urtit, kolosit tė fjalės sė shkruar shqipe dhe njeriut tė urtėsisė politike, Xhemail Mustafės. Unė mund tė them se ka qenė privilegj i veēantė pėr mua personalisht qė ta njoh nga koha e hershme e fėmijėrisė bashkė me Enver Malokun. Sikur njėri, edhe tjetri pėsuan nė kohėn kur mė sė tepėrmi i duheshin Kosovės”, tha Sejdiu.

Presidenti Sejdiu tha se amaneti i Xhemės pėr Kosovėn duhet tė kryhet deri nė fund, ndėrsa porositė e tij tė lėna nė shumė shkrime dhe analiza tė ndryshme, si dhe veprimet e tij politike, duhet tė jenė udhėrrėfyes pėr ne tė gjallėt, tė sotshmit dhe pėr ata tė ardhshmit.

Nė fund presidenti Sejdiu theksoi se Xhema bėri njė jetė lufte pėr Kosovėn. “Ishte njeriu qė bėri njė lutje pėr Prishtinėn. Unė e them nga shpirti bėri njė jetė lufte pėr Kosovėn. I tillė ishte Xhema dhe lavdi i qoftė veprės dhe pėrkushtimit tė tij”, theksoi Sejdiu.

Ndėrsa, i pyetur nga gazetarėt se a ėshtė vėnė nė vend drejtėsia nė rastin e vrasjes sė Mustafės, presidenti Sejdiu tha: “Jo, nuk ėshtė vėnė. Unė them se ėshtė borxh i institucioneve tė vendit tė punojnė pėr ndriēimin e kėtij rasti dhe shumė tė tjerave. Jo vetėm tė kėtij kaq tė dhembshėm qė e kemi, por janė edhe raste tė tjera pėr tė cilat drejtėsia duhet tė shkojė deri nė fund, sepse do tė jetė prehje e ndėrgjegjes sė gjithė njerėzve tė mirė tė Kosovės, pėr tė parė se ēfarė ka ndodhė. Ata qė e kanė vrarė Xhemail Mustafėn, Enver Malokun dhe tė tjerėt, kanė bėrė pėrpjekje pėr tė vrarė lirinė e Kosovės”.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi