Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Van Rompuy president i BE

Shko poshtė

Van Rompuy president i BE Empty Van Rompuy president i BE

Mesazh nga mR.Bimi prej Thu Nov 19, 2009 3:16 pm

Van Rompuy president i BE Herman-Van-Rompuy--006Van Rompuy president i BE


Shefat e shteteve dhe
tė qeverive tė Bashkimit Evropian kanė zgjedhur kryeministrin belg
Herman Van Rompuy president tė parė tė BE-sė, ndėrsa komisionerja e
BE-sė pėr Tregtinė, baronesha britanike Catherine Ashton, ėshtė caktuar
shefe e punėve tė jashtme.
Konsensusi ėshtė arritur tė
enjten nė Bruksel, pasi qė Britania e Madhe tėrhoqi insistimin qė
ish-kryeministri britanik Tony Blair tė ishte president, ndėrkohė qė
Franca dhe Gjermania ishin mbėshtes tė kryeministrit belg.

Caktim i Van Rompuy si president dhe Ashton nė postin e ri, qė ėshtė
krijuar me Traktatin e Lisbonės, ka pėr qėllim tė pėrforcojė pozitėn
dhe politikėn e pėrbashkėt ekonomike, tė sigurisė dhe tė mbrojtjes sė
BE-sė.

Megjithatė, Van Rompuy dhe Ashton, janė shumė pak tė njohur jashtė
BE-sė, prandaj, sė paku nė fillet e punės sė tyre, nuk do ta kenė
ndikimin e duhur nė kryeqytetet e ndryshme, ashtu siē do ta kishte njė
personalitet si Blair
mR.Bimi
mR.Bimi
Dr3nicak
Dr3nicak

Numri i postimeve : 6029
Age : 27
Location : n`FaQet e nJe fLeToRe
Registration date : 19/07/2009

http://wWw.ShoqriaVirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi