Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Virusi H1N1 u merr jetėn 4 mijė amerikanėve

Shko poshtė

Virusi H1N1 u merr jetėn 4 mijė amerikanėve Empty Virusi H1N1 u merr jetėn 4 mijė amerikanėve

Mesazh nga *lissa* prej Fri Nov 13, 2009 10:29 am

Zyrtarė amerikanė tė shėndetėsisė thonė se tė paktėn 4 mijė njerėz nė SHBA kanė vdekur nga virusi i gripit H1N1, qė nga koha kur ai filloi, nė muajin prill. Qendra pėr Kontrollin dhe Parandalimin e Sėmundjeve njoftoi se numri i vdekjeve ėshtė rillogaritur, duke pėrfshirė edhe vdekjet nga komplikacione e gripit, si pneumonia dhe infeksionet bakteriale.

Virusi H1N1 u merr jetėn 4 mijė amerikanėve F.1113093140597_m

Vlerėsime tė mėparshme tė Qendrės pėr Kontrollin dhe Parandalimin e Sėmundjeve patėn dhėnė shifrėn e 1 mijė tė vdekurve nga epidemia. Qendra thotė se agjencia e ka rivlerėsuar numrin e vdekjeve nga virusi H1N1 nė pėrpjekje pėr ta krahasuar atė mė saktėsisht me rreth 36 mijė vdekje qė ndodhin ēdo vit nga gripi sezonal.

Javėn e kaluar, Organizata Botėrore e Shėndetėsisė bėri tė njohur se mbi 6 mijė njerėz nė tė gjithė botėn kanė vdekur nga virusi H1N1 qė nga muaji prill, 4 mijė e 400 prej tyre nė rajonin e Amerikės Latine.

Organizata Botėrore e Shėndetėsisė thotė se duke filluar nga 1 nėntori, rreth 200 vende dhe territore kanė raportuar rreth gjysėm milionė raste tė konfirmuara tė gripit tė derrave. Zyrtarė tė Organizatės Botėrore tė Shėndetėsisė thonė se numri aktual i rasteve tė infektimit ėshtė ndoshta mė i lartė
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi