Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

NATO vlerėson progresin e FSK-sė

Shko poshtė

NATO vlerėson progresin e FSK-sė Empty NATO vlerėson progresin e FSK-sė

Mesazh nga *lissa* prej Fri Nov 13, 2009 10:26 am

Ministri i FSK-sė, Fehmi Mujota, u takua tė premten me delegacionin e NATO-s, tė kryesuar nga Jiri Sedivy, asistent pėr Politikė tė Mbrojtės dhe pėr Planifikim i sekretarit tė pėrgjithshėm tė NATO-sė, me ē’rast i informoi mysafirėt pėr zhvillimet dhe progresin e arritur nė Ministri dhe nė Forcėn e Sigurisė sė Kosovės dhe angazhimet e ardhshme.

NATO vlerėson progresin e FSK-sė F.1113161509101_m

Ministri Mujota tha se FSK-ja ėshtė duke bėrė progres nė tė gjitha fushat, duke filluar nga procesi i pėrzgjedhjes sė sistemimit tė personelit, trajnimet, zhvillimet dhe arritjes sė kapaciteteve tė para operacionale sipas afateve tė planifikuara. Ai tha se ky zhvillim dhe sukses i MFSK-sė dhe FSK-sė ėshtė rezultat i pėrbashkėt i NATO-s, Ekipit Kėshillues Ndėrkombėtar dhe KFOR-it.

Ministri ka pohuar se radhitja e minoriteteve dhe integrimin e tyre brenda MFSK-sė dhe FSK-sė ėshtė nė progres e sipėr, ndėrsa shprehu bindjen se inkuadrimi i minoritete serb do tė rritet nė muajt e ardhshėm gjatė fazės sė re tė rekrutimit nė FSK.

Nga ana e tij, Sedivy - siē thuhet nė njė komunikatė tė kėsaj ministrie - u pajtua me vlerėsimin e ministrit se MFSK-ja dhe FSK-ja janė nė rrugė tė drejt - duke shpresuar se MFSK-ja do tė jetė shembull udhėheqės nė zbatimin e rregulloreve, pėrgjegjėsive dhe transparencės pėr ministritė tė tjera.

Sedivy ka pohuar se zvogėlimi i trupave tė NATO-s nė Kosovės do tė bėhet nė mėnyrė graduale. Ai po ashtu theksoi se nuk ėshtė e rėndėsishme caktimi i datės se kur do tė behet arritja e kapaciteteve, por ato duhet tė jenė me standard tė lartė.

Sedivy e ka inkurajuar ministrin Mujota qė tė vazhdojė bashkėpunimin edhe me vendet fqinje pėr nėnshkrimin e memorandumit tė bashkėpunimit.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi