Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Mbėshtetje pėr rifillimin e punės nė gjykatat e veriut ....

Shko poshtė

Mbėshtetje pėr rifillimin e punės nė gjykatat e veriut .... Empty Mbėshtetje pėr rifillimin e punės nė gjykatat e veriut ....

Mesazh nga *lissa* prej Fri Nov 13, 2009 10:23 am

Mbėshtetje pėr rifillimin e punės nė gjykatat e veriut tė Kosovės

Kėshilli Gjyqėsor i Kosovės (KGJK) ėshtė njoftuar tė premten me punėn e deritanishme tė Komponentės sė Drejtėsisė tė EULEX-it, me theks tė veēantė nė gjykatat e veriut tė Kosovės.

Mbėshtetje pėr rifillimin e punės nė gjykatat e veriut .... F.1113141345742_m

Nė mbledhjen e radhės sė kėtij kėshilli, tė kryesuar nga Lirije Osmani, pėrveē anėtarėve tė KGJK-sė, morėn pjesė edhe Alberto Perduca, shef i Komponentės sė Drejtėsisė tė EULEX-it nė Kosovė, si dhe zėvendėsi i tij Bernard Rabatel, Maria Giuliana Civinini, kryetare e Asamblesė sė Gjykatėsve tė EULEX-it, Anette Milk, zėvendės kryeprokurore e EULEX-it, pėrfaqėsues nga NCSC, USAID-i, etj.

Kėshilli Gjyqėsor i Kosovės nė kėtė mbledhje u njoftua me punėn e deritanishme tė Komponentės sė Drejtėsisė tė EULEX-it, me theks tė veēantė nė gjykatat e veriut tė Kosovės. Lidhur me kėtė temė Kėshillin e informoi Alberto Perduca, shef i Komponentės sė Drejtėsisė tė EULEX-it nė Kosovė.

Perduca, anėtarėve tė Kėshillit, u premtoi mbėshtetje tė plotė lidhur me punėn e Kėshillit Gjyqėsor tė Kosovės, si dhe angazhimin e komponentės sė drejtėsisė pėr krijimin e kushteve dhe tė rrethanave qė sa mė parė tė rifillon puna nė gjykatat e veriut tė Kosovės.

Me kėtė rast, Perduca nė mes tė tjerash theksoi se: “Njė funksionim normal i drejtėsisė nė Kosovė do tė vendoset, vetėm nėse pėrfshihen nė gjyqėsor tė gjithė akterėt vendorė dhe ndėrkombėtarė’’.

Kėshilli, shqyrtoi dhe miratoi Raportin e Punės tė Departamentit tė Administratės dhe Personelit tė Sekretariatit tė KGJK-sė.

Kėshilli, shqyrtoi edhe ēėshtje tė tjera nga fushė kompetenca e vet, siē janė; ēėshtja e unifikimit te procedurės pėr ndarjen e lėndėve nė gjyqėsorin e Kosovės, ēėshtja e sigurisė sė gjyqtarėve dhe prokurorėve etj.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi