Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

OSBE kritikon Kosovėn pėr ēėshtjen e kthimeve

Shko poshtė

OSBE kritikon Kosovėn pėr ēėshtjen e kthimeve Empty OSBE kritikon Kosovėn pėr ēėshtjen e kthimeve

Mesazh nga *lissa* prej Thu Nov 12, 2009 10:24 am

Organizata pėr Sigurimin dhe Bashkėpunimin nė Evropė thotė se qeveria e Kosovės nuk po pėrmbush mandatin e saj pėr tė ndihmuar personat e shpėrngulur qė kthehen nė vend.

OSBE kritikon Kosovėn pėr ēėshtjen e kthimeve F.1112102602411_m

Nė njė raport tė bėrė publik tė mėrkurėn, OSBE ja thotė se vetėm njė numėr i vogėl masash janė ndėrmarrė nga shumica shqiptare nė Kosovė, qė nga miratimi i planit tė vitit 2007 pėr integrim.

Plani i punės i OSBE sė synon tė ndihmojė pėrfaqėsues tė pakicės serbe, qė u larguan nga Kosova kur u shpall pavarėsia nė vitin 2008, tė rivendosen nė Kosovė.

Dokumenti i OSBE sė nėnvizon se ėshtė vėrejtur mungesė ndihme nga ana e qeverisė sė Prishtinės pėr persona tė pėrkatėsisė etnike jo shqiptare qė kanė probleme me strehimin, shkollimin, kujdesin shėndetėsor dhe punėsim.

Qeveria e Kosovės ende nuk ka bėrė komente publike nė pėrgjigje tė raportit
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi