Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Edhe 2 raste pozitive tė Gripit AH1N1

Shko poshtė

Edhe 2 raste pozitive tė Gripit AH1N1 Empty Edhe 2 raste pozitive tė Gripit AH1N1

Mesazh nga *lissa* prej Wed Nov 11, 2009 11:21 am

Jusuf Dedushaj, kryetar i Komitetit nacional pėr sėmundje infektive, ka thėnė tė mėrkurėn se situata epidemiologjike nė Kosovė paraqitet e qetė, ndėrsa nė 24 orėt e fundit, janė evidentuar 3 raste tė dyshimta tė gripit AH1N1 – ku 2 prej kėtyre rasteve kanė rezultuar pozitive nė AH1N1.

Edhe 2 raste pozitive tė Gripit AH1N1 F.1111132038549_m

Dedushaj kėtė e bėri tė ditur gjatė takimit tė grupit punues pėr menaxhimin e Pandemisė sė Gripit A H1N1, i themeluar tė hėnėn nga ministri Alush Gashi, nė kuadėr tė Ministrisė sė Shėndetėsisė.

Kryesuesja e kėtij grupi, zėvendėsministrja Mybera Mustafa, tha se ēėshtja e Gripit A H1N1 tashmė ėshtė shpallur Pandemi nė nivel global dhe Kosova po i zbaton me pėrpikėri tė gjitha masat e rekomanduara nga Organizata Botėrore e Shėndetėsisė.

Ajo ritheksoi se ēėshtja e Gripit nuk ka nevojė tė politizohet nė asnjė rrethanė nė Kosovė dhe Ministria e Shėndetėsisė, do tė ofrojė ndihmėn e duhur pėr tė gjithė qytetarėt e vendit pa dallim.

Zėvendėsministrja Mustafa tha se situata po monitorohet nė vazhdimėsi dhe po zbatohen tė gjitha masat e nevojshme dhe nė kėtė kuadėr nė Kosovė nuk ėshtė shėnuar asnjė rast i vdekjeve nga Gripi A H1N1, derisa dy personat e fundit tek tė cilėt tė martėn ėshtė konfirmuar Gripi AH1N1 janė nė gjendje stabile shėndetėsore
.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Edhe 2 raste pozitive tė Gripit AH1N1 Empty Re: Edhe 2 raste pozitive tė Gripit AH1N1

Mesazh nga MiTi prej Wed Nov 11, 2009 11:32 am

Zoti na rujt prej kesaj se shum veshir
MiTi
MiTi
Antar/e Aktiv
Antar/e Aktiv

Numri i postimeve : 294
Registration date : 06/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi