Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Rritet numri i tė infektuarve nė Kosovė

Shko poshtė

Rritet numri i tė infektuarve nė Kosovė Empty Rritet numri i tė infektuarve nė Kosovė

Mesazh nga *lissa* prej Tue Nov 10, 2009 10:52 am

Autoritetet shėndetėsore nė Kosovė kanė thėnė se qė prej shfaqjes sė parė nė Kosovė tė gripit tė ri e deri mė tash, janė shėnuar gjithsejtė 19 raste tė virusit A-H1N1. Nė kėtė numėr janė pėrfshirė edhe 6 rastet e evidentuara gjatė muajve tė verės.

Rritet numri i tė infektuarve nė Kosovė F.1110144442810_m

Nė evidentimin e tė gjitha rasteve, autoritetet thanė se po hasin probleme veēanėrisht nė rajonet e banuara me shumicė serbe, prej nga informacionet janė mė tė kufizuara.

Ministria e Shėndetėsisė dhe ajo e Arsimit kanė kėrkuar nga tė gjitha institucionet shkollore qė nė baza tė rregullta tė raportojnė mungesėn e nxėnėsve pėr arsye shėndetėsore, pėr tė pasur mundėsi tė pėrcjellin pėrhapjen e mundshme tė kėtij virusi.

Zyrtarėt shėndetėsorė thanė se janė duke bėrė pėrgatitje pėr t’u furnizuar me tė gjitha mjetet e mundshme, pėrfshirė kėtu edhe vaksinėn, pėr tė cilėn u tha se do tė arrijė nė muajin dhjetor.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi