Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Australia premton pėrkrahjen e vazhdueshme pėr Kosovėn

Shko poshtė

Australia premton pėrkrahjen e vazhdueshme pėr Kosovėn Empty Australia premton pėrkrahjen e vazhdueshme pėr Kosovėn

Mesazh nga *lissa* prej Tue Nov 10, 2009 10:43 am

Presidenti i Republikės sė Kosovės, Fatmir Sejdiu priti tė martėn nė njė takim Michael Potts, ambasador i Australisė nė vendin tonė, i cili i dorėzoi letrat kredenciale.

Australia premton pėrkrahjen e vazhdueshme pėr Kosovėn F.1110161049810_m

Gjatė kėtij takimi, Sejdiu dhe ambasadori Potts, biseduan rreth zhvillimeve tė gjertanishme nė vendin tonė, gjegjėsisht pėr zhvillimet nė skenėn politike, nė shtimin e numrit tė njohjeve si dhe pėr pėrkrahjen e vazhdueshme qė Australia po i jep Kosovės.

“Biseduam edhe pėr zhvillimet e tjera nė Kosovė, nė kuptimin e pėrmbushjeve sė kritereve tė mira tė jetės pėr qytetarėt e vendit, nė bashkėpunimin ekonomik dhe forma tė tjera qė do tė jenė tė mundshme me kėtė vend qė ka peshė tė veēantė nė skenėn ndėrkombėtare, sidomos edhe nė mbėshtetjen qė i ka dhėnė Kosovės nė proceset e tanishme po ashtu edhe nė nivel tė mbėshtetjes pėr sigurimin e njohjeve tė reja”, tha presidenti Sejdiu .

Edhe ambasadori Potts, edhe vendi i tij Australia e posaēėrisht kryeministri i Australisė, kanė kontribuar jashtėzakonisht shumė mė ndihmėn dhe pėrkrahjen e fuqishme qė i kanė dhėnė Kosovės nė takime tė ndryshme ndėrkombėtare.

“Z. Ambasador, i cili ka njė background tė pasur tė karrierės sė tij diplomatike dha edhe njė zotim personal se do tė angazhohet qė tek shumė vende tė thotė njė fjalė plus pėr Kosovėn, dhe besoj se do ta bėjė. Por tė njėjtėn kohė edhe vendi i tij, posaēėrisht kryeministri i Australisė, ēdo kund nė ēdo tubim ndėrkombėtar ēėshtjen e Kosovės e ka temė pozitive tė rrėfimit dhe tė angazhimit pėr tė, dhe besoj se do tė vazhdojė edhe nė rastet e mėtejshme. Prandaj, njė falėnderim tė madhe pėr Australinė pėr mbėshtetjen qė i jep Kosovės dhe njė derė e hapur e bashkėpunimit gjithmonė”, tha Sejdiu.

Ndėrsa ambasadori Potts pėrsėriti zotimin e tij pėr bashkėpunimin dhe pėrkrahjen dhėnė pėr ngritjen e numrit tė vendeve qė do ta njohin Republikėn e Kosovės, e posaēėrisht premtoi inkurajimin e fqinjėve tė Australisė, pėr njohjen e pavarėsisė sė Republikės sė Kosovės.

“Nė Kosovė kanė ndodhur shumė zhvillime pozitive, deri mė tash pavarėsinė e Kosovės e kanė njohur 63 vende dhe ne dėshirojmė tė punojmė me Kosovėn nė mėnyrė qė numri i kėtyre njohjeve tė rritet, e posaēėrisht do tė inkurajojmė disa nga fqinjėt tanė qė ta njohin pavarėsinė e Kosovės”, theksoi ambasadori Potts.

Ai theksoi se si ambasador i Australisė nė Kosovės, pėr periudhėn e ardhshme 3 vjecare do tė angazhohet qė tė ndėrtojė marrėdhėnie tė mira mes dy vendeve dhe do t’i inkurajojmė njė numėr tė madh tė kosovarėve qė jetojnė dhe janė shkolluar nė Australi tė japin kontributin e tyre nė rindėrtimin e Kosovės.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Australia premton pėrkrahjen e vazhdueshme pėr Kosovėn Empty Re: Australia premton pėrkrahjen e vazhdueshme pėr Kosovėn

Mesazh nga MiTi prej Tue Nov 10, 2009 12:33 pm

Mir shum veq le te vazhdojm qishtu
MiTi
MiTi
Antar/e Aktiv
Antar/e Aktiv

Numri i postimeve : 294
Registration date : 06/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi