Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

SHBA-tė do tė vazhdojnė pėrkrahjen pėr Kosovėn

Shko poshtė

SHBA-tė do tė vazhdojnė pėrkrahjen pėr Kosovėn Empty SHBA-tė do tė vazhdojnė pėrkrahjen pėr Kosovėn

Mesazh nga *lissa* prej Thu Nov 05, 2009 10:24 am

SHBA-tė do tė vazhdojnė pėrkrahjen pėr Kosovėn

SHBA-tė do tė vazhdojnė pėrkrahjen pėr Kosovėn F.1105134319796_m

Ambasadori i Kosovės nė SHBA, Avni Spahiu, ėshtė pritur tė mėrkurėn nė njė takim nė Shtėpinė e Bardhė me ē’rast i ka dorėzuar letrat kredenciale presidentit amerikan, Barack Obama.
Presidenti Obama tha se kishte kėnaqėsinė qė takohej me Ambasadorin e parė tė Republikės sė Kosovės nė Shtetet e Bashkuara, duke e konsideruar kėtė si “njė hap tė mėtejmė tė forcimit tė marrėdhėnieve miqėsore nė mes dy vendeve”.

“Suksesi i vazhdueshėm i Kosovės si njė shtet i pavarur, multietnik dhe demokratik mbetet njė nga prioritetet e mėdha tė Shteteve tė Bashkuara. Bota ka qenė dėshmitare e progresit tė jashtėzakonshėm qė ka bėrė vendi juaj nė periudhėn e vet tė shkurtėr tė pavarėsisė”, tha nė kėtė rast solemn presidenti Obama pėr tė shtuar mė tej se SHBA do tė vazhdojnė pėrkrahjen pėr Kosovėn nė tė gjitha fushat.

Ambasadori Spahiu theksoi se SHBA janė “miku mė i mirė qė Kosova dhe populli i saj kanė pasur ndonjėherė”. “Njė miqėsi e tillė do tė vazhdojė pėrjetėsisht duke u thelluar gjithnjė e mė tepėr”, tha Spahiu, titulli i tė cilit, pas dorėzimit tė letrave kredenciale ngritėt nė “Ambasador i jashtėzakonshėm dhe fuqiplotė i Republikės sė Kosovės nė SHBA
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi