Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

GJILAN

Shko poshtė

GJILAN Empty GJILAN

Mesazh nga blina-- prej Wed Nov 04, 2009 1:05 am

GJILAN - Batalioni i Forcės Operacionale Rezervė ka mbajtur sot njė ushtrim pėrmbyllės nė bashkėpunim me policinė e EULEX-it, me qėllim qė t’i trajnojė kėta tė fundit nė lidhje me direktivat e Komandantit tė KFOR-it, si dhe me procedurat e pėrbashkėta operacionale KFOR/EULEX. Stėrvitja ėshtė organizuar nė kampin “Montieth” nė Gjilan dhe ėshtė monitoruar gjatė gjithė kohės nga numri njė i KFOR-it, gjenerali Markus Bentler. I kėnaqur me pėrgatitjen e trupave qė ai drejton, Gjenerali pohoi se forcat e tij janė tė gatshme tė pėrballen me ēdo sfidė. Me kėtė rast ai siguroi qytetarėt e Kosovės se situata nė Kosovė ėshtė e sigurt dhe kjo ėshtė vetėm njė stėrvitje. Sikurse nė ushtrimet e zhvilluara gjatė viteve tė mėparshme, ky ushtrim dėrgon mesazhin e qartė qė NATO mbetet e pėrkushtuar ndaj paqes dhe stabilitetit nė rajonin e Ballkanit.
blina--
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi