Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Kolesteroli

Shko poshtė

Kolesteroli

Mesazh nga *lissa* prej Wed Sep 30, 2009 12:14 pm

Kolesteroli ndryshon me stinetNivelet e kolesterolit ndryshojne me stinet. Eshte ky rezultati i arritur nga nje kerkim i kryer nga Universiteti i Masacusetit mbi 517 persona te shendetshem. Doli si perfundim qe nivelet e kolesterolit ishin me te medha ne vjeshte dhe ne dimer dhe me te ulet ne pranvere dhe vere. Nuk dihet mire se cilet jane mekanizmat qe cojne ne kete rezultat.
Matjet tregonin qe vlerat me te medha per meshkujt mberrin ne dhjetor kurse per femrat ne janar. Vlerat e regjistruara tregonin nje rritje rreth 3.9 mg/dL te meshkujt (vlerat mesatare ishin 222 mg/dL) dhe 5.4 mg/dL te femrat (vlerat mesatare ishin 213 mg/dL).

Disa nga keto ndryshime mund te pershkruheshin me variacionet qe peson plasma(pjesa qe mbetet pasi hiqen qelizat e gjakut) ne stinet e ndryshme. U gjet edhe qe nuk kishte lidhje me dieten qe perdoret ne stinet e ndryshme.
*lissa*
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi