Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Bolt kalon lehtesisht gjysmefinalen e 200 m

Shko poshtė

Bolt kalon lehtesisht gjysmefinalen e 200 m

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 8:34 amXhamajkani Usain Bolt ka kaluar lehtesisht ne gjysemfinalet e 200 metrave ne boterorin e atletikes qe po zhvillohet ne Berilin.

Ne kete disipline qe eshte specialiteti i kampionit olimpik nuk ka patur asnje konkurrence dhe kjo ka bere qe prane vijes se finishit Bolt te ule rritmin dhe ta mbylle garen me kohen 20 sekonda e 41 te mijtat, 1.11 sekonda larg rekordit boteror qe mbahet nga vete ai.

Pas gares xhamajkani 22 vjecar ka premtuar se ne garat e ardhshme do te dhuroje spektakel.

"Nuk mund te them se do te thyej rekord, por do te bej gjithcka per te kenaqur publikun”, eshte shprehur Bolt.

“Pas fitores ne 100 metra, fjeta shume vone dhe lodhja ra ne sy ne garen e sotme”, ka perfunduar Bolt.

Nje nga kundershtaret e rekordmenit te botes ne kete disipline pritet te jete amerikani Shoun Krajford.
avatar
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi