Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Qelizat e leukemisė mund tė fshihet nė indin dhjamor

Shko poshtė

Qelizat e leukemisė mund tė fshihet nė indin dhjamor

Mesazh nga dBeLti prej Mon Sep 28, 2009 7:18 amDuke iu shmangur efektit tė hemoterapisė, qelizat e leukemisė mund tė fshihen nė indin dhjamor tė pacientit, pohojnė shkencėtarėt nga Universiteti i Kalifornisė Jugore.
Sipas tyre, kjo shpjegon arsyen pse hemoterapia ėshtė mė pak e efektshme nė mjekimin e leukemisė te personat e trashė.

Nė bazė tė studimeve tė mėhershme ėshtė treguar se te personat me mbipeshė, ekziston pėr 50% rreziku qė sėmundja tė kthehet edhe pas trajtimit me hemoterapi.

Studimi i publikuar nė revistėn “Cancer Research” ėshtė i bazuar nė testimet e realizuara me katėr forma tė hemoterapisė mbi kulturat e qelizave dhjamore.
dBeLti
dBeLti
I/E Perjashtuar

Numri i postimeve : 303
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi