Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Gruaja e devotshme

Shko poshtė

Gruaja e devotshme

Mesazh nga NoOrA prej Sun Apr 11, 2010 4:49 am

Kush i frigohet Allahut subhanehu ue teala, Allahu e shpėrblenė atė.
Shikojeni kėtė tregim tė shkurtėr tė Malik Ibn Dinarit rahimehullah.
Njė ditė (Malik Ibn Dinari) shkoi tek njė farkėtar sepse dėshironte tė bėj diēka, dhe pa se si farkėtari po nxjerr njė copė metali nga zjarri dhe atė me dorėn e tij e drejtoi.
Malik Ibn Dinari e shikoi i hutuar!?Si mund kjo, si po godet me dorėn e tij?!!Farkėtari po e ngren dorėn lart dhe me dorė e godet hekurin e nxehtė, dhe dora e tij nuk digjet fare mbetet krejt nė rregull.Habitet Malik ibn Dinari!!!


I thotė Malik ibn Dinari:-"Mė trego pashė Allahun ēka ėshtė ndodhia yte"?!
I thotė Farkėtari-"Nuk mund ta tregoj rastin tim".
I thotė pėrsėri Malik ibn Dinari:-"Pashė Allahun tė lutem mė trego ēka ėshtė historia yte!E kjo mund ti ndodhė ēdonjėrit!"
Nė rregull, do ta tregoj rastin e kėsaj ndodhie, por tė lutem mos e trego mė tej-pėrgjigjet farkėtari.

Thotė:"Jetoja afėr njė shoku i cili ishte i martuar.Njė ditė prej ditėsh ai duhej tė merr njė udhėtim.
Dhe mė tha:"Ja kėtu ke disa dinarė, ēdo ditė shko tė blesh pėr gruan time.Ajo do ta lė njė letėr pėrpara derės, ti merre letrėn shko bėje blerjen, kthehu, lėre para derės, trokit nė derė dhe largohu.

Kėshtu edhe vepronte.E mirrte letrėn, bėnte blerjen e gjėrave tė nevojshme dhe kthehej.Njė ditė dera ishte pakės e hapur.
Dhe subhanAllah shiko sa tė dobėta janė zemrat.Ai shikoi brenda dhe pa njė grua e cila ja mbizotėroi zemrėn prej bukurisė sė saj.
Thotė farkėtari:"E shikova dhe nga bukuria e saj u mahnita, u humba"!.Me hov hyri brenda e mbylli derėn e saj dhe dėshironte diē nga ajo.

I thotė gruaja ke frikė Allahun.Mirėpo mė kot ai nuk largohej.
I thotė gruaja:"E di ēka, eja nė dhomėn time, mbylle derėn,-ai e mbylli, mbylle dritaren,-ai e mbylli, mbylli perdet, i mbylli.
I thotė gruaja:"E di ēka, sa derė dhe sa dritare qė ti do ti mbyllish, Allahu subhanehu ue teala ty do tė tė shohė.
Nė kėtė moment nga kėto fjalė u pendua farkėtari, e tha estagfirullah.
E i tha gruas:"Ti je njė grua e mirė dhe e devotshme.Tė lutem bėn njė dua pėr mua, qė Allahu nė Ditėn e Gjykimit dhe nė Dunja tė mė mbrojė nga zjarri.
Dhe i tha farkėtari Malik ibn Dinarit:"Ja pra kjo ėshtė shpėrblimi im nė dunja, qė zjarri mua smund tė mė dėmtojė fare".(nga duaja e gruas sė devotshme)

Pėrktheu nga gjermanishtja: Fitim Ismaili
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi