Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Dialogu me shejtanin

Shko poshtė

Dialogu me shejtanin

Mesazh nga NoOrA prej Sun Feb 07, 2010 6:43 am

albislam

Njė bisedė me armikun e njerėzimit


Hyra nė dialog me shejtanin e mallkuar prej nė fillim tė errėsirės sė madhe tė natės , kur e dėgjova ezanin e sabahut desha tė shkoj nė xhami.


Mė tha: Nata ėshtė e gjatė bjer dhe pusho.
I thashė: Frikohem se do tė mė ik farzi
Mė tha: Ka kohė , kohėt janė tė gjata (ndėrmjet namazeve)
I thashė: Frikohem se po mė ik namazi me xhemat.
Mė tha: Mos ia vėshtiro vetvetes tėnde me shume vepra tė mira.
Kėshtu qė nuk u zgjova deri sa lindi dielli.
Mė tha duke mė pėshpėritur: Mos u mėrzit pėr atė ēka kaloi (ke kohė tėrė ditėn)
Pastaj u ula tė bėj dhikėr kurse ai atėherė e hapi fletoren e mendimeve.
I thashė: Mė largove nga duatė (lutjet)
Mė tha: Lere se ka kohė deri nė mbrėmje.
Atėherė vendosa tė pendohem.
Mė tha: Kėnaqu ti je i ri.
I thashė: I frikohem vdekjes.
Mė tha: Jeta ėshtė e gjatė nuk tė ik.
Atėherė fillova ti mėsoj 2 ajete Kuranore.
Mė tha: Kėnaqe shpirtin me muzike!
I thashė: Ajo ėshtė haram.
Mė tha: Mirėpo disa nga nxėnėsit e dijes (hoxhallarėt) e lejojnė!
I thashė: Hadithet qė flasin se ėshtė haram i kam nė kėtė broshurė , ja lexoje.
Mė tha: Krejt hadithet e tilla janė tė dobėta (daif)
Pastaj aty pari kaloi njė bukuroshe e unė e ula shikimin.
Mė tha: Ēfarė ka nėse e shikon?
I thashė: Rrezik!
Mė tha: Mendo nė tė bukurėn sepse meditimi ėshtė hallall.
Pastaj u nisa pėr nė Qabe dhe me ndaloi nė mes tė rrugės dhe mė tha: Pse e bėre tėrė kėtė udhėtim?
I thashė: Tė bėj njė umre.
Mė tha: Merr udhėtim tė rrezikshėm vetėm pėr njė umre kurse veprat e mira janė tė shumta dhe rrugėt e hajrit janė tė shumta.
I thashė: Patjetėr ta pėrmirėsojmė gjendjen tonė.
Ma tha: Nė xhenet nuk hyn me vepra.
Kur mora rrugėn pėr tė treguar va (ligjėratė fetare) tha: Mos e korit (turpėro) veten.
I thashė: Kjo u bėn dobi njerėzve.
Mė tha: Frikohem pėr ty nga syefaqėsia , kjo ėshtė koka e prishjes.
I thashė: Ēfarė mendimi ke pėr disa persona?
Mė tha: Tė pėrgjigjem nė veēanti apo nė pėrgjithėsi?
I thashė: Nė veēanti pėr Ahmed ibn Hanbelin pėr shembull?
Mė tha: Mė vrau me fjalėn e tij kur tha: Kapuni fortė pėr Kuranin – fjalėn e Allahut xh.sh. dhe pėr sunetin e resulullahut s.a.v.s.
I thashė: Po pėr ibn Tejmijen?
Mė tha: Ēdo ditė mė mėshon mbi kokė me tė rėnat e tij tė forta.
I thashė: Po pėr imam Buhariun?
Mė tha: Me librin e tij mė dogji shtėpinė.
I thashė: Po pėr Haxhaxhin?
Mė tha: Ah sikur tė kishte njė mijė si ai sepse pėr ne ai ėshtė rruga e lumturisė dhe metodologjia e tij (e vrasjes se dijetarėve dhe besimtarėve qė e flasin tė vėrtetėn) pėr nė ėshtė shėrim.
I thashė: Firauni?
Mė tha: Ai nga ne meriton ēdo lėvdatė dhe ndihmė.
I thashė: Po pėr Muhamed ibn Abdul-Uehabin?
Mė tha: Ma ka pėrvėluar gjoksin me thirrjen e tij dhe me ka djegur e ma ka bėrė pluhur e hi punėn time me thirrjen e tij nė teuhid.
I thashė: Po pėr Ebu Xhehlin?
Mė tha: Ne jemi familja e tij dhe shoqėria e tij.
I thashė: Ebu Lehebi?
Mė tha: Ne jemi me tė kudo qė ėshtė ai/
I thashė: Po pėr Leninin?
Mė tha: E kemi lidhur nė zjarr bashkė me Stalinin.
I thashė : Po pėr revistat e lakuriqėsisė ?
Mė tha: Ata janė legjislacioni jonė.
I thashė: Po Sateliti?
Mė tha: Me tė i bėjmė njerėzit si egėrsira.
I thashė: Po kafenetė?
Mė tha: Nė ta ne e pėrshėndesim ēdo tė shkujdesur.
I thashė: Cili ėshtė dhikri juaj?
Mė tha: Kėngėt muzikore.
I thashė: Puna juaj ēfarė ėshtė?
Mė tha: Shpresa e gjatė.
I thashė: Ēfarė mendon pėr tregjet?
Mė tha: Nė tė e kemi mėsuar rrahjen , nė tė e mbledhim shoqėrinė tonė.
I thashė: Po pėr partitė socialiste?
Ma tha: Ia kam ndarė pasurinė time dhe ia kam mėsuar atij raportin tim dhe asketizmin tim.
I thashė: Si i ēon njerėzit nė humbje?
Ma tha: Me anė tė epshit , dyshimeve , shpresės sė gjatė , muzikės dhe dėfrimit.
I thashė: Si arin ti mashtrosh dijetarėt?
Mė tha: Me mendjemadhėsinė e tyre dhe me vetėpėlqimin e vetvetes , iluzioneve , smirės e cila ua mbush zemrat me inat.
I thashė: Po si arin ti mashtrosh gratė?
Mė tha: Me zhveshjen e tyre , me heqjen e mbulesės , lėnien e urdhrave tė Allahut dhe me bėrjen e harameve.
I thashė: Si e mashtron masėn e thjeshtė?
Mė tha: Me pėrgojim , shpifje , bartje fjalėsh , me biseda boshe qė nuk kanė aspak vlerė.
I thashė: Si i mashtron tregtarėt?
Mė tha: Me kamatė , harxhime tė tepruara , me frikė se do tė varfėrohen , duke i ndaluar tė japin sadaka.
I thashė: Si e mashtron rininė?
Me tha: Me poezi dhe filma erotikė , dashuri tė ēmendur e tė zjarrtė , me shikim nė dispozitat fetare me pakujdesi dhe tė vepruarit e harameve.
I thashė: Ēfarė mendon pėr shtetin e jehudive (ēifutevė)
Mė tha: Tė lutem mos e merr nėpėr gojė se[se ėshtė njė fatkeqėsi , Izraeli ėshtė njė perandori dhe jo shtet dhe e kam shumė afėr zemrės.
I thashė: Po Ebu Nevasi?
Mė tha: Mbi kokė dhe sy ne prej tij ne marrim mėsim.
I thashė : Shpikėsit ?
Mė tha: Ato diturinė e kanė trashėguar prej nesh.
I thashė: Shekullaristėt?
Mė tha: Besimi jonė ėshtė nė shekullarizėm e ata janė familja e dexhalit dhe shpresa e pafund e jona , e kush mburret me ata mburret me neve.
I thashė: Ēfarė thua pėr Uashingtonin?
Mė tha: Oratoria ime e cila flet nė emrin tim , ushtria ime qė lufton nė emrin tim , ai ėshtė vatani im.
I thashė: Ēfarė thua pėr thirrėsit nė islam?
Mė tha: Mė torturojnė, ma kanė kėputur , mė kanė lodhur , me kanė plakur , janė duke ma shkatėrruar atė qė e kam ndėrtuar , lexojnė Kuran kur unė kėndoj , kur unė u afrohem ata kėrkojnė mbrojte nga Allahu prej meje , janė shtuar shumė nė ēdo cep tė rruzullit tokėsor nuk i pėrballoj dot…
I thashė: Ēfarė mendimi ke pėr shtypin?
Mė tha: Humbim kohė me tė pėr prapambeturi , ua humbim kohėn me tė kryelartėve dhe ua marrim paratė me tė pėr fat tė keq.
I thashė: Ēfarė mendon pėr mediet perėndimore?
Mė tha: Ua futim atyre helmin nė mish , e fusim gjithė botėn nė luftė me muslimanėt , i lavdėrojmė me ta zullumqarėt dhe pėrhapim me ta tė keqen dhe padrejtėsinė.
I thashė: Ēfarė bėre me sorrėn
Mė tha: I dhashė sundim mbi vėllain e saj kurse ajo e vrau dhe e varrosi nė tokė.
I thashė: Ēfarė bėrė me Karunin?
Mė tha: I thash ti ruajė thesaret e tua o biri i plakės (robi i dynjasė) tė shpėtosh sepse ti je njė nga shenjat e saj.
I thashė: Ēfarė i the Faraunit?
Mė tha: I thashė: O ti i madhi i kėtij pallati thuaj: A nuk e posedoj unė tėrė sundimin e Egjipitit” atėherė do tė ndihmohesh nga ne.
I thashė: Ēfarė i thua atij qė pi alkool?
Mė tha: I thashė tė pi se ti ajo ėshtė bija e fisnikėrisė , me tė e largoj mėrzinė e tij , ia largoj pikėllimin , brengat kurse dera e pendimit ēdo herė ėshtė e hapur.
I thashė: Ēfarė tė vret?
Mė tha: Ajetul-Kursija prej saj mė ngushtohet gjoksi, burgosem gjatė dhe mė kaplon ēdo bela e keqe prej saj.
I thashė: Cilin prej njerėzve e do mė shumė?
Mė tha: Kėngėtarėt , tė humburit qė i humbė tė tjerėt , mėkatarėt e hapur , humoristėt qė tallėn me ēdo gjė , tė prishurit , tė degjeneruarit dhe pėrēarėsit nė mesin e muslimanėve.
I thashė: Cilin e urren mė shumė?
Mė tha: Ata qė shkojnė nė xhami , bėjnė ruku dhe sexhde, ēdo zahid (asket) tė kėsaj bote , adhuruesit e sinqertė , muxhahidėt (luftėtarėt nė rrugėn e Allahut) , ulematė dhe thirrėsit nė tė vėrtetėn.
I thashė: Allahu mė ruajt prej teje , atėherė u zhduk dhe humbi mu duk sikur u fundos nė e kjo pra ėshtė dėnimi i gėnjeshtarit.
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi