Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Dehja nga dashuria e kėsaj bote

Shko poshtė

Dehja nga dashuria e kėsaj bote

Mesazh nga NoOrA prej Sat Oct 03, 2009 8:53 am

Dashuria ndaj kėsaj bote dhe udhėheqėsisė ėshtė shkak kryesor i mbushjes sė Xhehenemit.


Ibėn Kajimi, Allahu e mėshiroftė, thotė:

Ēdo mėkat nė kėtė botė e ka zanafillėn nė dashurinė e kėsaj bote, mos e harro mėkatin e prindėrve tė njerėzimit, shkaku ishte ngase donin tė mbesin tė pėrgjithmonshėm nė kėtė botė. Mos e harro mėkatin e shejtanit (iblisit), shkak ishte dashuria pėr udhėheqėsi, dashuria e cila ėshtė edhe mė e keqe se dashuria e kėsaj bote, pėr shkak tė kėsaj bėri kufėr Firauni, Hamani dhe ushtarėt e tyre, Ebu Xhehli, populli i tij dhe ēifutėt.

Dashuria ndaj kėsaj bote dhe udhėheqėsisė ėshtė shkak kryesor i mbushjes sė Xhehenemit. Kurse asketizmi nė kėtė botė dhe nga udhheqėsia ėshtė shkak i mbushjes sė Xhennetit.

Dehja dhe dashuria e kėsaj bote ėshtė mė e rrezikshme se dehja nga pirja e alkoolit, ngase i dehuri nga dashuria e kėsaj bote nuk kthjellet vetėm se pasi tė futet nė errėsirėn e varrit, po tė griset perdja e kėsaj nė kėtė botė do te kuptojmė realitetin se ka qenė i dehur nė dashurinė e kėsaj bote.
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi