Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Shtohet numri i aksidenteve nė trafik

Shko poshtė

Shtohet numri i aksidenteve nė trafik

Mesazh nga blina-- prej Sat Dec 26, 2009 4:43 am

Shtohet numri i aksidenteve nė trafik


Numri i
aksidenteve fatale nė nėntėmujorin e kėtij viti (janar-shtator) ėshtė
rritur pėr 36% mė shumė se njė vit mė parė. Sivjet kanė ndodhur 112
aksidente fatale, nga tė cilat jetėn e kanė humbur 128 persona. Ndėrsa,
njė vit mė parė, nė tė njėjtėn periudhė kohore, nga aksidentet kishin
vdekur 93 persona.Pėrveē rritjes sė aksidenteve fatale,
rritje tė theksuar vėrehet edhe nė aksidentet me lėndime tė njerėzve
dhe nė aksidentet me dėme materiale. Nga aksidentet sivjet janė lėnduar
rėndė e lehtė afro 6.000 persona, ndėrsa vitin e kaluar numri i tė
lėnduarve ishte shumė mė i vogėl, rreth 4.500 persona.

Ndėr mė tė rrezikuarit nė trafik, pa dyshim se janė kėmbėsorėt.
Statistikat e policisė sė trafikut tregojnė se nė kėtė vit kanė vdekur
41 kėmbėsorė, nė mesin e tyre 24 fėmijė, ndėrsa njė vit mė parė kishin
vdekur 33 persona.

Kohė mė parė, Policia e Kosovės e ka prezantuar projektin e pėrbashkėt
me OSBE-nė, i quajtur “Siguria nėnkupton jetė”, qė ka pėr qėllim
ngritjen e vetėdijesimi tė shoferėve dhe fėmijėve nė komunikacion.
Qėllimi kryesor i kėsaj fushate ėshtė zvogėlimi i aksidenteve rrugore
dhe rritja e sigurisė nė trafik. /Infopress
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi