Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Letėr burrit – nga bashkėshortja

Shko poshtė

Letėr burrit – nga bashkėshortja

Mesazh nga NoOrA prej Sun Dec 20, 2009 10:07 am

(Kjo letėr ėshtė nga njė grua, pėr burrin e saj, i cili nga angazhimi me adhurim nuk rri sa duhet me gruan e tij...)

Nė emėr tė Allahut, Gjithėmėshirshmit Mėshirėplotit, tek Ai mbėshtetemi dhe prej Tij kėrkojmė ndihmė..

Paqja, mėshira dhe bekimi i Allahut qoftė mbi ty. Burri im i dashur

Nė fillim e lus Allahun qė t'i pranojė punėt tua tė mira, t'i bėjė ato tė sinqerta, tė tė bėjė ty nga mė tė sinqertit.

Kėto ditė, edhepse largimi dhe ndarja yt ishte shumė e rėndė pėr mua, tė cilėn e llogaris sa njė jetė tė tėrė, ajo qė ma largon mėrzinė ėshtė bindja se ti, kėtė largim je duke e shfrytėzuar nė respektim tė Allahut, i Cili ėshtė dhe do tė jetė shkak i bashkėjetesės sonė... na bėftė tė qėndrueshėm nė tė vėrtetė...

Kam disa fjalė, qė dėshirova t'i dėrgoj me zemėr para se t'i dėrgoj me laps.

I dashur, bėhu i sinqertė me Allahun, nėse dėshiron vepra tė pranuara, qė mundimi yt tė mos bėhet pluhur e hi...

Jam e qetė dhe e di sė gjėja mė e shtrenjtė qė posedon nė kėtė botė ėshtė feja dhe Islami, unė pėr kėtė krenohem... atėherė kur tė thėrret kjo fe, kujdes dhe shumė kujdes mos kthe kokėn nga ne... sepse kemi Allahun, qė kujdeset pėr neve...

Dashuria ime pėr ty, ėshtė aq e madhe, saqė nuk mund tė shprehet nė kėto rreshta. Mirėpo, dashuria dhe krenaria ime me ty, rritet edhe mė tepėr kur e di se ti nuk ngurron qė ta ndihmosh kėtė fe dhe vėllezėrit e tu mysliman edhe mė gjėnė mė tė shtrenjtė, me shpirtin e madh qė ke... Allahu na e mundėsoftė xhenetin qė tė dyve...

Burri im, kėtė fjalė ta them me plotė dashuri... sikur tėrė dynjaja me gjithė ēka ka tė tubohet pėr tė bėrė diēka kundėr teje, nuk do tė munden pėrderisa ti je prej atyre qė kėnaqėsinė mė tė madhe e ndiejnė me Allahun... Kthimi, mbrojtja, ndihma dhe mbėshtetja yte le tė jetė vetėm tek Allahu, ndėrsa Libri i Tij le tė bėhet shpirti me tė cilin do tė jetosh... Asnjė moment mos u mbėshtet nė vetvete, sepse do tė humbesh dhe shkatėrrohesh... mbėshtetjen ta kesh nė Kujdestarin e Madhėruar, e nė askėnd tjetėr prej krijesave...

Pėr nė fund: اdoherė kur tė kesh rastin t'i bėsh mirė kėsaj, assesi mos e braktis...

E lus Allahun, sikur qė na ka tubuar nė kėtė botė pėr shkak tė Islamit, tė na tubojė edhe nė xhenetin e pėrhershėm, neve dhe fėmijėt tanė...

Tė dua o njeriu mė i shtrenjtė

Allahu mė dhėntė begati pėr shkak teje, e ndihmoftė kėtė fe me ty dhe tė bėftė nga ushtarėt e Tij

Allahu t'i pranoftė adhurimet
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi