Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Bisedė me ēastin

Shko poshtė

Bisedė me ēastin

Mesazh nga jetaaa prej Thu Sep 24, 2009 2:18 pm

Bisedė me ēastinU ula njė ditė tė pendohesha tek Allahu i Madhėruar pėr kohėt e humbura kot gjatė jetės time. Thirra njė cast prej ēasteve tė jetės time duke i thėnė atij:- kėrkoj prej teje tė kthehesh qė tė tė pėrdor ty pėr punė tė hajrit. Mė tha:- Jo! I thashė:- O ēast… tė lutem kthehu tek unė qė tė pėrfitoj prej teje dhe tė rregulloj gabimin qė kam bėrė. Tha:- E si mund tė kthehem kur faqet e punėve tė tua mė kanė mbuluar? I thashė:- Bėj tė pamundurėn dhe kthehu. Sa ēaste si ti kam humbur?! Tha:- Po tė ishte nė dorėn time do tė kthehesha. Tashmė fletėt e punėve tė tua janė mbyllur dhe janė ngritur pėr tek Allahu. I thashė:- Ti po mė flet e si ka mundėsi qė nuk mund tė kthehesh? Tha:- Castet ose janė shoqe tė mira tė cilat dėshmojnė pėr atė qė i ka harxhuar ato nė tė mira ose armike tė rrepta tė cilat dėshmojnė kundėr atij qė i ka harxhuar ato nė tė kėqija. Unė jam prej ēasteve armike tė tua dhe do tė dėshmoj kundėr teje Ditėn e Gjykimit, e si mund tė bėj kompromis me armikun tim?! I thashė:- O i mjeri unė pėr ēastet qė kam harxhuar kotgjatė gjithė jetės time! Por unė tė lutem ty, tė kthehesh tek unė qė tė veproj punė tė mira. (ēasti hesht). I thashė:- O ēast a mė dėgjon? Pėrgjigju tė lutem. Tha:- O ti qė e humb kohėn kot, a nuk e kupton se deri tani pėr tė kthyer njė ēast humbe shumė ēaste tė tjera prej jetės tėnde. A mendon se mund tė kthehen ēastet kėshtu?!!

Unė tė kėshilloj duke tė thėnė:- “Tė mirat i zhdukin tė kėqijat.”

pregaditi:besnik kasemi

avatar
jetaaa
Antar/e Aktiv
Antar/e Aktiv

Numri i postimeve : 153
Registration date : 23/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi