Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Nėse ke mundėsi tė mė pėrgjigjesh nė katėr pyetje, unė jam e jotja

Shko poshtė

Nėse ke mundėsi tė mė pėrgjigjesh nė katėr pyetje, unė jam e jotja Empty Nėse ke mundėsi tė mė pėrgjigjesh nė katėr pyetje, unė jam e jotja

Mesazh nga NoOrA prej Sun Apr 11, 2010 4:59 am

Ėshtė treguar se kur Rabie el-Adewijes i kishte vdekur burri, Hasan el-Basriu dhe shokėt e tij kėrkuan leje pėr ta vizituar atė.

Ajo dha leje qė tė hyjnė brenda dhe e lėshoi njė perde dhe u ulė prapa saj. Hasani dhe shokėt e tij thanė,"Ty tė ka vdekur burri. Ti duhesh ta kesh dikė qė ta zėvendėsoj atė.""Nė rregull," tha ajo, "por cili prej juve ka mė sė shumti dituri, nė mėnyrė qė tė martohem me atė?"
"Hasan el-Basriu," than ata...!

"Nėse ke mundėsi tė mė pėrgjigjesh nė katėr pyetje, unė jam e jotja," ajo i tha Hasanit.
"Ēka thua pėr kėtė," pyeti ajo, "kur tė vdes dhe ta lė kėtė botė, a do ta lė me besim apo jo?"

"Kjo ėshtė ēėshtje e tė padukshmes, dhe askush se din tė padukshmen pėrveē Allahut."

"Ēka thua pėr kėtė, atėherė? Kur tė vendosem nė varrė dhe Munkiri dhe Nekiri mė pyesin mua, a do tė kem mundėsi ti pėrgjigjem atyre apo jo?

"Kjo ėshtė ēėshtje e tė padukshmes, dhe askush se din tė padukshmen pėrveē Allahut," iu pėrgjigj Hasani pėr herė tė dytė.

"Kur njerėzit tė tubohen nė Ditėn e Ngritjes dhe librat shpėrndahen, a do tė mė jepet libri im nė dorėn time tė djathtė apo nė dorėn e majtė?"

"Edhe kjo njashtu ėshtė ēėshtje e tė padukshmes, dhe askush se din tė padukshmen pėrveē Allahut," erdhi pėrgjigja.

"Kur tė thirren njerėzit: Njė grup pėr nė Xhenet dhe njė grup pėr nė Zjarr!, nė cilėn prej kėtyre dy grupeve do tė jem unė?"

"Kjo ėshtė ēėshtje e tė padukshmes, dhe askush se din tė padukshmen pėrveē Allahut," iu pėrgjigj Hasani pėr herė tė katėrt dhe tė fundit.

"Si ka mundėsi atėherė, pėr dikėn i cili vuan prej brengės sė injorancės rreth kėtyre 4 gjėrave tė mendoj pėr martesė," tha ajo.

"O Hasan," vazhdoi ajo, "nė sa pjesė Allahu e krijoi intelektin."

"Nė 10 pjesė: 9 pėr burrat dhe 1 pėr gratė."

"O Hasan," vazhdoi ajo, "nė sa pjesė Allahu e krijoi apetitin."

"Nė 10 pjesė: 9 pėr gratė dhe 1 pėr burrat."

"O Hasan," ajo tha pėrfundimisht, "Unė kam mundėsi ti pėrmbaj 9 pjesė tė apetitit me 1 pjesė tė intelektit ndėrsa ti nuk ke mundėsi qė ta ruash 1 pjesė tė apetitit me 9 pjesė tė intelektit!" Pas kėsaj Hasani qau dhe e braktisi atė.
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi