Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Udhėtimi i dashurisė

Shko poshtė

Udhėtimi i dashurisė Empty Udhėtimi i dashurisė

Mesazh nga NoOrA prej Sun Apr 11, 2010 4:56 am

Njėherė, nė njė ishull jetonin tė gjitha ndjenjat: lumturia, dėshpėrimi, urtėsia… edhe dashuria. Papritmas, njė ditė e kuptuan se ishulli po fundosej. Tė gjitha ndjenjat filluan tė ikin nga ishulli pėr t’i shpėtuar katastrofės.Dashuria donte tė ikte, po nuk kishte me ēfarė tė ikte, kėshtu qė vendosi t’i kėrkojė dikujt ndihmė, qė tė ikte me tė.


Pas pak ēastesh kaloi vetėmashtrimi dhe ajo e pyeti: "A ke mundėsi tė mė marrėsh me vete?"

Vetėmashtrimi ia ktheu: "Mė vjen keq, nuk mund tė tė ndihmoj, je shumė e lagur dhe barka ime ėshtė e pastėr dhe e bukur, kam frikė se pėr shkakun tėnd do tė mė prishet barka. Nuk kam mundėsi."

Mė pas, afėr dashurisė kaloi pikėllimi dhe ajo e pyeti: "A ke mundėsi tė mė marrėsh edhe mua?" Pikėllimi ia ktheu: "Unė jam i pikėlluar shumė, mė mirė tė qėndroj vetėm."


Kur lumturia kaloi afėr dashurisė, ishte shumė e lumtur dhe as qė e vėrejti se afėr saj ishte dashuria.

Papritmas, nga larg u duk njė plak, i cili po e thėrriste dashurinė me zė tė lartė qė tė hipte nė barkė me tė dhe tė shpėtonte. Dashuria ndjeu siguri dhe qetėsim shpirtėror, por nga gėzimi harroi ta pyeste atė plak se si e kishte emrin, derisa arritėn nė vendin e duhur, ku shpėtuan tė gjithė. Plaku iku dhe dashuria mbeti pa e pyetur se si e kishte emrin.

Dashuria ndjeu se i kishte mbetur borxhli plakut, por problemi ishte se nuk e dinte se kush ishte ai plak. Por nė atė moment pa urtėsinė, qė ishte ulur, dhe i tha: "Kush ishte ai plak?" Urtėsia ia ktheu: "Ishte koha." "

Koha?", ia kthen e habitur dashuria. "E pse koha tė vijė e tė mė shpėtojė jetėn?" Urtėsia i tha: "Ngase koha ia di rėndėsinė dashurisė."

Dashuria duhet tė qėndrojė larg vetėmashtrimit dhe pikėllimit, por afėr lumturisė. Koha ėshtė e vetmja qė pėrcakton dashurinė nė jetėn e njeriut.

Jeto i lumtur nė dashurinė tėnde.
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi