Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Mė thirri varri

Shko poshtė

Mė thirri varri Empty Mė thirri varri

Mesazh nga NoOrA prej Sun Apr 11, 2010 4:54 am

Njė ditė doli Omer ibn Abdul Azizi duke pėrcjellė njė prej tė vdekurve nga familja e tij , pasi qė e lėshoi nė varrė , u kthy nga njerėzit dhe tha : O ju njerėz , vėrtet varri mė thirri nga mbrapa , a tė ju tregoj se qka me tha mua?...Thanė : po si jo .

Tha : vėrtet varri mė thirri dhe mė tha : O Omer ibn Abdul Aziz a nuk po mė pyet qka kam bėrė me tė dashurin tėnd ?

Thash: po si jo .

Tha : ia kam shkyer qefinin , ia kam ndar trupin , ia kam pirė gjakun dhe ia kam ngrėnė mishin.

A nuk po mė pyet se ēka kam bėrė pėrvėq kėsaj?

Thash : po si jo.

Tha : ia kam hekur qefinin deri te brrylat, prej brrylave deri te shpatullat, prej shpatullave deri te kofshėt, prej kofshėve deri te gjunjtė , prej gjunjėve deri te themrat .

Pastaj qajti Omeri dhe tha:

Me tė vėrtet dunjaja ėshtė jetė e shkurtėr , dhe krenari i saj ėshtė i nėnqmuar , dhe rinia e saj plaket , dhe tė gjallėt e saj vdesin i mashtruar ėshtė ai qė ėshtė mashtruar me tė (dunjan) , ku janė ata tė cilėt kan jetuar mė herėt, qka ka bėrė dheu me trupat e tyre? dhe qka kan bėrė krimbat me eshtrat e tyre?

Kan qenė ne dunja nė familje tė gėzuar , kan qenė nė kolltuqe tė bukura duke ju shėrbyer shėrbyesit , dhe ka qenė familje e ndershme , dhe kur tė kalosh thirri ata nėse je thirrės , dhe shiko kur tė afrohesh nė vendbanimet e tyre , dhe pyeti tė pasurit : qka ju ka mbet prej pasuris sė tyre , dhe pyeti te varfurit : qka ju ka mbet nga varfėria juaj , pyeti ata pėr gjuhėt e tyre se qka kan folur , dhe per sytė e tyre se qka kan shikuar , dhe pėr lėkurat e tyre te buta, pėr fytyrat e tyre tė bukura , pėr trupat e tyre tė shėndoshė , qka ka bėrė krimbi me ta.

ia kam fshirė ngjyrat , dhe ia kam ngrėn mishrat , dhe ia kam ndryshuar fytyrat , ia kam prishur bukurin, ia kam thyer kokat , dhe i kam bėrė copa .

Ku janė shėrbyesit dhe robėrit e tyre , ku janė grumbullimet e thesarėve tė tyre , All-llahu nuk I ka mbrojtė shtratet e tyre , dhe nuk ka vendos pėr tė mbėshtetje , a nuk kan qenė shtėpi e tyre vendėstrehim , a nuk ka qenė dita dhe nata pėr ta e njėjtė ?

Dhe janė ndarė prej tė dashurve dhe familjes , janė martuar gratė e tyre , dhe e kan nda mes veti te afėrmit shtėpit dhe pasurin e tyre , Pasha All-llahun ka prej tyre qė I ėshtė zgjeruar varri sa sheh syri larg.

Pastaj filloj tė qaj Omeri dhe tha: o ti qė nesėr do tė qėndrosh nė varrė , qka tė ka mashtruar pas kėsaj dunjaje ?

Ku janė rrobat tuaja te bukura? Ku ėshtė aroma e jote e kėndshme,

Si do tė jeshė nė errėsirėn e varrit , I mjeri unė prej cilės pjesė do tė filloj krimbi tė mė hajė , I mjeri unė si do ta takoj melekun e vdekjes duke dalė prej kėsaj dunjaje ,

Pastaj qajti shumė deri sa nuk mund tė flas .

Pastaj u largua dhe nuk I mbet ne jetėn e tij vetėm tė falė edhe njė namaz tė xhumasė dhe vdiq . All-llahu e mėshiroftė.
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi