Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Bayerni nė gjysmėfinale

Shko poshtė

Bayerni nė gjysmėfinale Empty Bayerni nė gjysmėfinale

Mesazh nga sam1r prej Wed Apr 07, 2010 4:12 pm

Bayerni nė gjysmėfinale


Manchester Unitedi dhe Bayern Munichu janė takuar nė Teatrin e Ėndrrave pėr tė zhvilluar ndeshjen kthyese tė ēerekfinales sė Ligės sė Kampionėve, e cila pėrfundoi me fitoren e Djajve tė Kuq me rezultat 3-2, mirėpo ky rezultat i dėrgon bavarezėt nė gjysmėfinale falė njė goli mė shumė tė shėnuar nė terren mysafir.

Takimi i parė i zhvilluar nė Allianz Arena pėrfundoi me rezultat 2-1 nė favor tė Bayernit, ndėrsa ndeshja e tė mėrkurės mbrėma nė Old Trafford i takoi skuadrės vendase, e cila fitoi me rezultat 3-2, megjithatė me rezultat tė barabartė 4-4, nė gjysmėfinale u kualifikua skuadra gjermane.

Nė gjysmėn e parė, United shfaqi njė lojė spektakolare duke shėnuar tre gola, megjithatė bavarezėt arritėn tė shėnonin golin e shpresės pa pėrfunduar pjesa e parė.

Serinė e golave e hapi Darron Gibson, i cili nė minutėn e tretė realizoi nga distanca.

Pak minuta mė pas (7’), Luis Nani dyfishoi epėrsinė me njė gol tė bukur, pas njė pasimi tė Antonio Valencias.

Tė njėjtėt lojtarė u pėrfshinė edhe nė golin e tretė tė vendasve, ndėrsa sėrish Nani nė njė mėnyrė edhe mė tė bukur e mposhti portierin Butt (41’).

Pas njė gabimi tė mbrojtjes vendase, Ivica Olic mposhti portierin Van der Sar (43’) pėr tė mbajtur gjallė shpresat pėr njė kualifikim tė mundshėm tė Bayern Munichut nė gjysmėfinale.

Nė minutėn e 50-tė, gjėrat u vėshtirėsuan pėr Manchesterin, pasi qė Rafael Da Silva u pėrjashtua me kartonin e dytė tė verdhė pas njė ndėrhyrjeje nė Franck Riberyn.

Me epėrsinė numerike nė fushė, mysafirėt shtuan presionin pėrpara portės vendase duke kėrkuar golin qė i dėrgonte nė gjysmėfinale.

Dhe kėtė e arritėn nė minutėn e 74, kur pas njė krosimi nga kėndi, Ribery e gjeti pėr mrekulli Arjen Robbenin, ndėrsa ky i fundit nė mėnyrė edhe mė tė mirė shėnoi golin e dytė tė Bayernit, i cili do tė thoshte se gjermanėt luajnė nė gjysmėfinale.

Nė gjysmėfinale, Bayerni do ta ketė kundėrshtar Lyonin qė eliminoi skuadrėn tjetėr franceze, Bordeaux, me rezultat tė pėrgjithshėm 3-2.

________________________________________________________________________________
Bayerni nė gjysmėfinale 33u69n7

Bayerni nė gjysmėfinale Emot-loveBayerni nė gjysmėfinale 1z2dj82
sam1r
sam1r
Be proud [If you're a muslim]
Be proud [If you're a muslim]

Numri i postimeve : 1052
Age : 30
Registration date : 16/11/2007

http://www.shoqeriavirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi