Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Takimi ynė me Allahun e Lartėsuar

Shko poshtė

Takimi ynė me Allahun e Lartėsuar Empty Takimi ynė me Allahun e Lartėsuar

Mesazh nga NoOrA prej Tue Mar 16, 2010 9:00 am

Kjo krijesa njeri ėshtė mrekulli e vėrtetė nga ana fizike, trupore, mundėsi tepėr lėvisėse. Se tė tjerat krijime nė tokė, kurse nga ana shpirtėrore e mendore, me botė tė panumėrta nė vetveten e tij. Krijuesi i krijesės njeri. Nuk e shohim atė, do tė thotė, se ne nė kėtė botė jemi tė paaftė ta shohim Atė me sytė tanė, shkaku qėndron sepse Krijuesi ynė, i Cili ka thėnė ta quajmė atė Allah, Zoti i ynė, Perėndi, ėshtė i Lartė, dhe shohim atė nė tė vėrtetė vetėm ata njerėz qė Ai i zgjedh. Ai Krijuesi ynė, nga Mėshira e Tij pėr ne qė tė mos jemi tė humbur.
Nėpėr shekuj e vite dėrgoi njerėz sikur ne, Pejgamberė, Profet tė frymėzuar, tė na tregojė pėr ekzistencėn Tij se, edhe pse nuk e shohim, Ai ekziston. Se Ai ėshtė me ne shumė afėr nesh. Nė Krijimin tonė, Krijuesi i ka paraparė tė gjitha veprat tona trupore dhe mendore. Megjithatė, ka lėnė zgjedhje pėr ne, tė zgjedhim rrugėn e mirė qė tė ruhemi, ose rrugėn e keqe, rrugė nė tė cilėn ėshtė shejtani me cytjet a mashtrimet e tij.
Kėto zgjedhje tona dhe kėto rrugė janė sprovime tė njėpasnjėshme nga Allahu i Lartėsuar pėr ne, qė tė dalim tė pastėr fizikisht dhe moralisht para Tij qė po ashtu nuk e shohim tash, ose tė ndytur e tė poshtėruar, nė bazė tė zgjedhjeve tona, tė veprimeve tė kėqija…
Ata krijesa njerėz, qė vendosin t’i mbyllin sytė para fakteve tė shkruara nė Librin e Krijuesit, Kur’ani Fisnik. E tė mos e kuptojnė atė Libėr, krijimi i tyre i mrekullueshėm do tė shkoj huq, kot. Sepse nė atė mėnyrė sjellje indiferente nuk do ta kuptojnė cakun pėrfundimtar tė jetės tė tyre, tė krijimit tė tyre nga Krijuesi, Mjeshtri i tyre trupor dhe emocional, Allahu, i Cili ėshtė adhurimi i krijesės ndaj Krijuesit tė tij, pėr Mjeshtrin e tij tė Lartė, jo vetėm nė Krijimin e tij, njeriut, por edhe tė kafshėve, natyrės, tokės dhe gjithėsisė.
Sikur shembulli i njė sjelljeje krejt normale nė shoqėrinė njerėzore kur njė mjeshtėr ndėrtimtarie e ndėrton njė shtėpi tė bukur, edhe njeriu e paguan me para edhe e falėnderon. E shpėrblimi i mosfalėnderuesve nė tjetrėn jetė do tė jetė zjarri, tė cilin nuk e kanė besuar, sepse nuk e kanė parė me sy, kanė devijuar, por vdekja e paevitueshme i zgjon nga dehjet e tyre ditore, sepse asaj nuk mund t’i ikin assesi, ua tregon realitetin e vėrtetė, i cili ėshtė hapi i parė i takimit me Ahiretin, botėn tjetėr tė amshuar, dhe deri nė Ditėn e Fundit tė tokės dhe gjithėsisė kur do tė jetė.
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Takimi ynė me Allahun e Lartėsuar Empty Re: Takimi ynė me Allahun e Lartėsuar

Mesazh nga sam1r0smani prej Sun Oct 10, 2010 8:58 pm

Selam alejkum moter besimtare, shum mire qe e perhapni kete ligjerim qe sa me shum njerez ta lexojn edhe inshallah e i kuptojn keto fjali,por kuptohet,gjithmon duke u bazue ne ajetet e Kur'anit famelarte, nji shpjegim i thjesht,me shprese qe njerezit ti ken sa me te qarta edhe te kapshme ne mendjet e tyre,e ti lexojn ajetet kur'anore.keto mendime ishin sigurt te lindura nje dite mbas faljes se Xhumase ne xhami... Surprised
sam1r0smani
sam1r0smani
Anėtar/e i/e Rregjistruar
Anėtar/e i/e Rregjistruar

Numri i postimeve : 1
Registration date : 10/10/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi