Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Sllovenia premton 1.8 milionė euro pėr FSK-nė

Shko poshtė

Sllovenia premton 1.8 milionė euro pėr FSK-nė Empty Sllovenia premton 1.8 milionė euro pėr FSK-nė

Mesazh nga blina-- prej Mon Dec 21, 2009 5:50 am

Sllovenia premton 1.8 milionė euro pėr FSK-nėKosovė po qėndron pėr vizitė zyrtare njė delegacion i lartė i shtetit
slloven, i udhėhequr nga presidenti i vendit Danilo Turk, nė pėrbėrje
tė tė cilit delegacion janė edhe e ministrja e Mbrojtjes sė Sllovenisė,
Lubica Jelusic, komandanti i Ushtrisė sė Sllovenisė, gjeneralmajor
Alojz Steiner dhe pėrfaqėsues tė komitetit tė biznesit sllovenė.

Sllovenia premton 1.8 milionė euro pėr FSK-nė F.1221131034661_m
Ministrja Jelusic ėshtė pritur tė hėnėn nga ministri i FSK-sė, Fehmi
Mujota, tė cilit i ka premtuar ndihmė pėr ngritjen e FSK-sė. Nė kėtė
kuadėr Sllovenia, siē ka bėrė tė ditur Jelusic, do t’i dhurojė 1.8
milion euro pėr nevojat e Forcės sė sigurisė sė Kosovės.

Mujota ndėrkaq, tha se nė kėtė takim ėshtė biseduar pėr zhvillimet nė
Kosovė dhe zhvillimet bilaterale me Slloveninė. Ai i ka shprehur
falėnderimin pėr kontributin e oficerėve dhe ushtarėve slloven, pėr
ndėrtimin e paqes, sigurisė dhe institucioneve demokratike tė
Republikės sė Kosovės.

Sipas tij nė vitin 2010 nėpėrmjet marrėveshjes bilaterale mes dy shteteve do tė thellohet bashkėpunimi edhe mė shumė.

Ndėrsa, ministrja Jelusic ka theksuar se Sllovenia do tė vazhdojė ta
mbėshtes FSK nė tė gjitha format. Ajo shprehu bindjen se FSK ja do tė
jetė e gatshme qė tė kujdeset pėr sigurinė e Kosovės, tė cilėn e
cilėsoi si faktor vendimtar edhe pėr sigurinė e rajonit. /rtv21/rtk/
blina--
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi