Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

VIP

Faqja 6 e 14 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Sun Nov 08, 2009 5:45 am

Cana i adhuruar nga femrat

Menaxheri i Lorik Canės nė ekipin anglez ku ai aktivizohet Sunderland, Steve Bruce, e ka quajtur kosovarin si njė djalė inteligjent, tė pashėm dhe i cili ka njė mori fansash tė gjinisė femėrore.
Pasi ka shprehur admirimin pėr lojėn e tij, britaniku ka thėnė se ai ia ka lakmi Canės pėr faktin se ai ka njė numėr tė madh fansash, veēanėrisht femra.

“Njerėzit pyesin se pse e kam bėrė atė kapiten, por ju duhet vetėm ta pėrcillni atė pėr tė kuptuar se ēfarė ai i jep ekipit. Ai ėshtė njė djalė inteligjent, i pashėm dhe ka njė klub tė madh fansash, veēanėrisht nė mesin e femrave”, ka thėnė Bruce
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Sun Nov 08, 2009 5:46 am

Ylli i vetmuar Michael Caine

Sir Michael Caine ishte braktisur nga miqtė e tij kur kishte filluar karrierėn e aktrimit, pasi nuk kishte pasur para pėr t’i qerasur tė gjithė shokėt me pije nė klubet lokale tė Londrės.I pyetur se si ishin sjellė shokėt ndaj tij kur ai kishte filluar aktrimin, Caine ka thėnė: “Ishte e kundėrta e asaj ēfarė ju mund tė mendoni: Por ata mė goditėn tė parėt”.

“Isha i thyer, njė aktor i papunė, dhe nuk kisha shumė para t’u blija tė gjithėve nė klub. Andaj ata ndaluan tė shikojnė kah unė. Aktorėt e papunė janė njerėz shumė tė vetmuar”, ka thėnė Caine./
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Sun Nov 08, 2009 5:47 am

De Niro: Fėmijėt nuk janė tė impresionuar me famėn time

Aktori Robert De Niro thotė se fėmijėt e tij ‘nuk janė shumė tė impresionuar’ me babanė e tyre, i cili ka fituar Oskar, dhe nuk flasin me tė pėr punėn e tij.“Fėmijėt e mi nuk janė shumė tė impresionuar me mua. Ata nuk flasin shumė pėr karrierėn time. Ndonjėherė ata kėrkojnė nė Google pėr mua. Dhe kush e di ēfarė thonė miqtė e tyre?”, ka thėnė aktori.

De Niro ka katėr fėmijė dhe njė vajzė tė adoptuar nga tre lidhje dhe thotė se njė arsye pėr atė mund tė jetė se ata nuk jetojnė stilin e Hollywoodit.

“Ne kishim njė shtėpi atje, gruaja ime e parė dhe fėmijėt mė tė vjetėr. Por kurrė nuk e jetuam atė jetė shumė. Mė pėlqente tė vizitoj Los Angelesin, por nuk doja qė fėmijėt e mi tė jetojnė atje”, ka shtuar De Niro
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Sun Nov 08, 2009 5:48 am

Tyler braktis grupin Aerosmith

Kitaristi i grupit legjendar "Aerosmith", Joe Perry, ka njoftuar se frontmeni Steven Tyler ka braktisur rok-grupin.Ky lajm vjen vetėm disa muaj pasi Tyler kishte mohuar publikisht spekulimet se grupi ėshtė pranė ndarjes- si pasojė e anulimit tė koncerteve, lėndimeve dhe aksidenteve.

“Sa e di unė Steven ėshtė larguar. Unė nuk di diēka tjetėr mė shumė se ju pėr kėtė gjė”, ka thėnė Perry duke shtuar se nuk e di nėse vendimi i tij ėshtė pėrfundimtar ose i pėrkohshėm.

Sido qė tė jetė, kitaristi ėshtė i vendosur tė vazhdojė me grupin edhe nėse Tyleor refuzon tė kthehet mė tek “Aerosmith”.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Sun Nov 08, 2009 5:49 am

Williams bashkohet me Take That pėr bamirėsi?

Robbie Williams do t’u bashkohet anėtarėve tė tjerė tė ish-grupit tė tij “Take That” gjatė njė koncerti qė do tė zhvillohet nė Londėr, shkruajnė mediat angleze.Kėngėtari britanik nuk ka performuar krahas anėtarėve tė tjerė Gary Barlow, Jason Orange, Mark Owen, dhe Howard Donald, qė kur u largua nga grupi pėr tė filluar karrierė si solit nė vitin 1995.

“Ėshtė njė koncert ku Robbie pėrfundimisht do tė bashkohet me ‘Take That’. Ata janė tė bashkuar sėrish, dhe fakti se e bėjnė kėtė pėr bamirėsi duket njė mėnyrė e mirė. Ēdo kush ka frikė se Robbie mund tė ndryshojė mendje. Por ai mendon se ėshtė momenti i duhur”, ka thėnė njė burim i afėrt me kėngėtarin.

Nė koncertin qė do tė zhvillohet tė enjten e ardhshme pritet tė paraqiten edhe Sir Paul MCCartney, Lily Allen, Dizzee Rascal dhe Leona Lewis.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Sun Nov 08, 2009 5:50 am

Willams dėshiron karrierė filmike

Ylli i tenisit, Serena Williams, ėshtė duke synuar tė kalojė nė aktrim kur karriera e saj tė marrė fund.Fituesja e Wimbledonit ka bėrė njė paraqitje tė shpejtė nė dramėn e vitit 2005, “E.R.”, por karakteri i saj vdiq nė serial, por ajo tash dėshiron role mė aksion.

“Vėrtet kėnaqem duke aktruar. Mė pėlqen tė jem para kamerave. Mendoj se do tė duhet tė jem yll filmi. Gjithmonė kam pėlqyer tė vdes nė aktrim dhe pastaj vdiqa (nė ‘E.R.’) dhe ishte e tmerrshme”.

“Thash, ‘Nuk dua mė tė vdes’, andaj karriera ime aktrimit tė vdekjes ka pėrfunduar. Tash dua role mė shumė aksion”, ka thėnė Williams./
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Sun Nov 08, 2009 5:51 am

Mel Gibson nuk ėshtė tradhtar

E dashura e aktorit Mel Gibson, Oksana Grigorieva, thotė se ajo nuk beson se aktori ndonjėherė do tė jetė i pabesė ndaj saj.Bukuroshja, e cila lindi fėmijėn e parė tė dyshes, vajzėn Lucia, gjatė javės sė kaluar, e di se i dashuri i saj ėshtė njė seks-simbol pėr shumė femra, por e di se ai nuk ėshtė i interesuar nė to.

“Nėse ai do tė dėshironte tė dalė nė rrugė, ai mbase do ta kishte bėrė atė tashmė, por mendoj se ai ėshtė njė person shumė i qėndrueshėm dhe shumė besnik”, ka thėnė Oksana.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Wed Nov 11, 2009 11:30 am

Rourke falėnderon Stallonen pėr mbėshtetjen

Mickey Rourke ka falėnderuar publikisht aktorin Sylvester Stallone dhe yllin e grupit “Sex Pistols”, Steve Jones, pėr mbėshtetjen qė i kanė dhėnė nė kohėn kur ai ‘kishte rėnė poshtė’.Aktori ėshtė rikthyer me sukses, sidomos me rolin tij nė filmin “The Wrestler”, pasi kishte kaluar dhjetė vite duke luftuar me vartėsinė nga droga dhe alkooli.

Ndėrsa tani, Rourke ėshtė falėnderues ndaj njerėzve tė cilėt i ndihmuan tė tejkalonte momentet e vėshtira.

“Shumica e atyre qė tė braktisin, janė pikėrisht njerėzit qė mendon se i ke mė tė afėrt... Por ka disa njerėz qė qėndruan me mua: Sly Stallone ka qenė gjithmonė njė mik i mirė pėr mua. Stevie Jones- ėshtė njeri i mirė. Mick Jones, Paul Simonon dhe Joe Strummer- ndjesė pastė- nga “The Clash”: ata ishin miqtė e mi. Dhe kemi kaluar shumė mirė”, ka thėnė aktori
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Wed Nov 11, 2009 11:31 am

Jolie dhe Voight janė pajtuar


Angelina Jolie ėshtė pajtuar me babanė e saj Jon Voight, pasi kanė kaluar tetė vite pa i folur njėri-tjetrit.
Bukuroshja hollivudiane e pėrjashtoi babanė e saj nga jeta nė vitin 2001, kur Voight kishte thėnė se Jolie nuk ėshtė mirė psikikisht, pasi aktorja adoptoi djalin Maddox nga Kamboxhia.

Voight vazhdimisht ėshtė munduar qė ta ndėrtojė raportin e thyer me vajzėn e tij, dhe duket se mė nė fund ia ka arritur qėllimit.

“Jemi nė kontakt, por jo rregullisht. Ne e duam njėri-tjetrin dhe kjo ėshtė gjėja mė e rėndėsishme”, ka thėnė Voight pėr revistėn Us Weekly.

Njė burim i afėrt me Jolien ka thėnė se ka qenė pikėrisht Brad Pitt njeriu qė ka insistuar te aktorja qė tė rindėrtojė raportet me babanė e saj.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Wed Nov 11, 2009 11:32 am

Pamela: Nuk do tė bashkohem me Tommy Lee

Pamela Anderson thotė se nuk ka shanse qė ajo tė bashkohet sėrish me ish- burrin e saj Tommy Lee.Ish-ylli i serialit “Baywatch” ėshtė shprehur kundėr mundėsisė sė ribashkimit me bateristin e grupit “Motley Crue”, pasi qė i janė nevojitur dhjetė vite pėr ta harruar.

“Jo. Nė asnjė mėnyrė. Nuk mė intereson aspak kjo gjė. Nuk dėshiroj tė mė thyhet sėrish zemra pas gjithė atyre zhgėnjimeve... Mė janė dashur dhjetė vite pėr ta vuajtur, prandaj gjithēka ka marrė fund”, ka thėnė Pamela
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Wed Nov 11, 2009 11:33 am

Freeman do tė nderohet nė Palm Springs

Legjenda e Hollywoodit, Morgan Freeman, do tė nderohet pėr arritjet e tija gjatė karrierės, nė festivalin e 21-tė ndėrkombėtar tė filmit nė Palm Springs tė Kalifornisė.Ylli i filmit “Million Dollar Baby” do ta merr kėtė ēmim mė 5 janar tė vitit tė ardhshėm kur edhe do tė mbahet ky festival, ka njoftuar kryesuesi i festivalit Harold Matzner.

“Palm Springs International Film Festival ėshtė i nderuar tė prezantojė legjendėn hollivudiane Morgan Freeman pėr arritjet e tij tė karrierės, pėr punė e tij tė madhe e tė jashtėzakonshme dhe paraqitjet e tija tė paharrueshme gjatė viteve”, ka thėnė Matzner.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga MiTi prej Wed Nov 11, 2009 11:34 am

a puna e Aktoreve qishtu eshte
avatar
MiTi
Antar/e Aktiv
Antar/e Aktiv

Numri i postimeve : 294
Registration date : 06/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Wed Nov 11, 2009 11:34 am

Lindsay Lohan ka pėrzier me Heath Ledger?

Nėna e Lindsay Lohan, Dina, ka thėnė se aktorja kishte qenė nė lidhje edhe me aktorin e ndjerė Heath Ledger gjatė kohės sė vdekjes sė aktorit nė janar tė vitit 2008.Dina Lohan mendon se aktorja e filmit “Mean Girls” ishte e pėrfshirė nė lidhje romantike me yllin e filmit “Dark Knight”, kur ai vdiq pas njė teprimi me barėra nė muajin janar tė vitit tė kaluar.

“Dhe ajo ishte nė lidhje kur Heath vdiq? Nuk e di nėse ju jeni tė informuar, por e di sepse unė e ndaloja atė dhe ata ishin miq shumė, shumė tė afėrt, Ok?”, ka thėnė nėna e aktores pėr Radar Online.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Wed Nov 11, 2009 11:36 am

Cameron: Titanic-un e bėra pėr t’u zhytur nė detė

Krijuesi i filmave, James Cameron ka zbuluar se filmi mė i madh i tė gjitha kohėrave ishte krijuar vetėm pėr tė krijuar njė mision tė depėrtimit nė thellėsi tė detit pėr Titanikun e vėrtetė.Regjisori ka thėnė se ai nuk ka pasur synim tė krijojė njė film epik kur ai solli aktorėt Kate Winslet dhe Leonardo DiCaprio nė filmin e vitit 1997, pasi dėshironte vetėm tė sigurojė mjaft para pėr tė realizuar zhytjen e ėndrrave.

“E bėra Titanicun vetėm sepse dėshirova tė zhytem nė anijen e mbytur, jo sepse dėshiroja tė bėj film. Titanik ishte Mount Everesti i zhytjeve, dhe si zhytės dėshiroja ta bėj atė”, ka thėnė Cameron.

“Kur kuptova se disa tė tjerė ishin zhytur pėr tė bėrė njė film, thash, ‘Do tė bėj njė film Hollywoodi pėr tė paguar njė ekspeditė pėr tė bėrė tė njėjtėn gjė”, ka shtuar regjisori
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Wed Nov 11, 2009 11:37 am

Grohl ka pasur parandjenjė pėr vdekjen e Cobain

Dave Grohl e ka ditur se Kurt Cobain do tė vdiste i ri dhe ka thėnė se ai ishte pėrgatitur emocionalisht pėr diēka tė keqe.Ish-bateristi i grupit Nirvana thotė se kėngėtari dhe kitaristi i grupit ishte ‘i dobėt’ dhe ai ishte pėrgatitur pėr ndonjė incident tė ngjashėm qė para vdekjes sė tij nė vitin 1994, kur Cobain bėri vetėvrasje.

“Ka disa njerėz tė cilėt i takoni nė jetė, pėr tė cilėt e dini se nuk do jetojnė 100 vjet. Nė njė mėnyrė, pėrgatiteni emocionalisht pėr njė ndodhi tė tillė”, ka thėnė Dave, 40-vjeēar, i cili tash ėshtė lider i grupit “Foo Fighters”
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Wed Nov 11, 2009 11:38 am

Rihanna me nerva para koncertit nė Londėr

Rihanna thotė se ajo ėshtė e mbushur me nerva rreth koncertit tė saj solo qė do tė zhvillohet tė hėnėn e ardhshme nė Londėr, dhe i cili do tė jetė i pari qė nga pėrplasja e saj me ish-tė dashurin Chris Brown.“Ėshtė njė ngjarje live qė do tė jepet nė gjithė botėn, qė do tė thotė se gjithkush do tė mund ta shohė tė njėjtėn nė gjithė botėn, live, pėrnjėherė, qė ėshtė shumė ngazėlluese.

“Kjo mė bėn nervoze, pasi nuk janė vetėm 6 mijė njerėz nė shesh, por janė miliona njerėz rreth e qark botės duke e parė atė pėrnjėherė. Megjithatė ėshtė shumė emocionuese’ ėshtė njė gjė e madhe tė cilėn gjithkush do tė mund ta shohė”, ka thėnė Rihanna.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Wed Nov 11, 2009 11:39 am

Bushpepa nė lidhje me njė modele

Kėngėtari i njohur Gent Bushpepa dhe modelja Skandinada Lalaj janė fotografuar tė dy sė bashku natėn e Halloween-it nė njė lokal, ku kėndojnė Genti dhe grupi i tij i "Top Show".Ka mjaftuar kjo natė qė dy tė rinjtė tė binin nė kurthin e paparacit duke zbuluar kėshtu lidhjen e tyre tė dashurisė. Ata kanė qenė tė maskuar, ndėrsa janė argėtuar nė festėn e Halloween-it nė shoqėrinė e njėri-tjetrit.

Genti dhe Skandinada janė para disa herė sė bashku, mirėpo thuhet se lidhja e tyre ka filluar vetėm para dy muajsh.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Wed Nov 11, 2009 11:41 am

Ish-e dashura e Gaxhės nė Big Brother tė Serbisė

Adrian Gaxha dhe Violeta Raleva ndėrprenė lidhjen njė javė pėrpara se vajza shkupjane tė hyjė nė shoun “Vėllai i madh”, i cili emetohet nė Serbi.Shqiptari qė ka qenė i dashuri i Violeta Ralevės, pėr tė cilin shkruajnė mediat serbe ėshtė pikėrisht kėngėtari i mirėnjohur Adrian Gaxha. Para disa ditėve mediat serbe botuan disa fotografi nė tė cilat pėrfaqėsuesja e Maqedonisė nė kėtė shou mbante njė kapele tipike tradicionale shqiptare.

Ky set me kėto fotografi ka bėrė bujė tė madhe nėpėr mediat sllave duke u vėnė nė pikėpyetje nėse Violeta Raleva – Viki, mund tė fitojė kėtė shou? Mė tej mediat komentojnė se nga mund tė jenė bėrė kėto foto, duke u referuar njė tė kaluare tė Vikit, ajo mund tė ketė qenė nė lidhje me ndonjė shqiptar. Atė qė mediat serbe nuk e dinė se pikėrisht Violeta Raleva dhe Kristina Raleva, janė pjesėmarrėse nė klipin mė tė ri tė kėnėgėtarit Adrian Gaxha nė kėngėn “Skandal”, dhe atėherė shumė u pėrfol se kėto tė dy janė nė lidhje. Adriani nė atė kohė tregoi se i pėlqenin tė dy motrat tė cilat janė edhe binjake dhe lidhja mes tyre ishte vetėm shoqėrore.

Fotot tė cilat janė shpėrndarė nėpėr mediat serbe janė bėrė pikėrisht nė studion e kėngėtarit i cili kohė tė gjatė kontaktonte me dy motrat. I kontaktuar, kėngėtari Gaxha tregon: “ Unė vajzat i njoh para se ato tė jenė pjesė e klipit tim, janė shumė Ok dhe nuk u intereson se ēka thonė tė tjerėt, thjeshtė bėjnė atė qė duan.
E vėrtetė se shoqėrohesha shumė me Vikin dhe shumė njerėz kanė pasur mundėsinė tė mė shohin bashkė nėpėr lokale. Lidhje klasike ka kohė qė nuk kam pasur dhe pėr kėtė nuk mund tė them se kam qenė nė lidhje me kėtė vajzė”, duke qeshur deklaron kėngėtari. Ndoshta kėto fotografi janė pėrhapur pėr shkak se Gaxha tashmė ėshtė shumė i njohur si nė viset shqiptare ashtu edhe nė disa vende sllave, ose ndoshta ka qenė pikėrisht djaloshi me tė cilin Violeta ka qenė nė lidhje tė shkurtėr, kėngėtari nuk e pohoi por as nuk e mohoi lidhjen.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Wed Nov 11, 2009 11:42 am

Mariza: Dua tė gjej personin e duhur [/b]

Mariza Ikonomi qe njė kohė ėshtė pa tė dashur, ndėrsa arsyeja pėr kėtė, sipas kėngėtares, ėshtė se nuk dėshiron tė lidhet vetėm sa pėr tė pasur njė lidhje, porse ajo dėshiron tė gjejė personin i cili do ta bėjė tė ndihet e mbushur shpirtėrisht.“Mė pėlqen tė lidhem me dikė kur e ndiej, kjo ėshtė zgjedhja ime derisa tė gjej personin e duhur, tė mė bėjė tė ndihem mirė dhe tė mė mbushė shpirtėrisht ashtu si kėrkoj”.

“Nė kėtė mėnyrė ėshtė mė mirė tė rri vetėm, sesa tė rri me persona qė edhe pse do i kem pranė, do mė bėjnė tė ndihem vetė”, ka thėnė Mariza pėr Bluetooth
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Sun Nov 29, 2009 8:19 am

Rihanna e gatshme pėr romancė


Rihanna thotė se ajo ėshtė e gatshme tė gjejė dashuri tė re, mirėpo gjithmonė do ta ketė karrierėn nė radhė tė parė.Kėngėtarja ka thėnė se tani pėr tani nuk ka njė tė dashur, por ėshtė e gatshme pėr tė filluar njė romancė, pas gjithė asaj qė ndodhi me ish-tė dashurin e saj Chris Brown.

“Takimet do tė ishin argėtuese. Mirėpo jam shumė e pėrkushtuar (pas punės), prandaj nuk dėshiroj njė lidhje serioze”.

“Mė kanė lidhur me shumė meshkuj, ėshtė qesharake. Nuk kam tė dashur. Dhe do ta vendosja dashurinė anash asaj qė bėj, sepse ka shumė rėndėsi pėr mua”, ka thėnė Rihanna.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Sun Nov 29, 2009 8:20 am

Radcliffe sėmuret nga xhirimet intensive


Xhirimet e reja tė filmit pėr Harry Potterin janė aq intensive, saqė e kanė sėmurė aktorin Daniel Radcliffe.

20-vjeēari ėshtė shumė i zėnė me xhirimet e vazhdimit tė fundit, “Harry Potter and the Deathly Hallows”, qė ėshtė ndarė nė dy filma tė veēantė.

Aktori ka thėnė pėr Sky News, se i duhet ēdo ditė tė qėndrojė nė njė pishinė, nė baltė, nė pluhur dhe nė tym, ndėrsa kjo ia ka dėmtuar fytin dhe ai ėshtė sėmurė. /
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Sun Nov 29, 2009 8:22 am

Williams: Nuk jam fejuar


Robbie Williams u ka dhėnė fund spekulimeve, kinse ka vendosur tė martohet me tė dashurėn e tij prej kohėsh, Ayda Field.Tė premten, gjatė njė emisioni tė njė radiostacioni australian, kėngėtari britanik i ka propozuar aktores martesė dhe gjithēka dukej shumė reale.

Mirėpo, njė zėdhėnės i kėngėtarit tė hitit “Feel” ka thėnė se gjithēka ishte vetėm njė shaka, pjesė e emisionit.

Tė njėjtėn gjė e ka bėrė edhe vetė kėngėtari 35-vjeēar, duke shkruar: “Tung tė gjithėve. Ne nuk jemi tė fejuar. Rob”.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Sun Nov 29, 2009 8:24 am

Filmi i Murphyt mė i keqi i shekullit XXI


Filmi i Eddie Murphyt, “The Adventures of Pluto Nash”, ka kryesuar njė sondazh tė ri tė industrisė filmike pėr filmat mė tė dėshtuar tė shekullit tė ri.Filmi nga viti 2002, i cili kushtoi 100 milionė dollarė pėr t’u xhiruar ndėrsa grumbulloi mė pak se 10% nga ajo shifėr, ka dalė para filmit tė shumėkritikuar tė John Travoltas, “Battlefield Earth”- nė ‘listėn e turpit’ tė pėrpiluar nga Hollywood Reporter.

Nė top-dhjetėsh janė pėrfshirė edhe filmi i Quentin Tarantino dhe Robert Rodriguez, “Grindhouse”, filmi “Catwoman” ku luan Halle Berry, filmi “Gigli”, si edhe filmi nga vera qė shkoi, “Land of the Lost”.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga *lissa* prej Sun Nov 29, 2009 8:25 am

Eminem dėshiron tė jetė pjesė e X Factor


Eminem i ka ofruar shėrbimet e tij nė rolin e jurisė pėr spektaklin britanik pėr talentė "The X Factor", pasi qė mendon se ėshtė koha qė njė reper ta fitojė kėtė spektakėl.Njoftohet se kėngėtari i muzikės rep ėshtė njė fans i shout britanik, ndėrsa i ka thėnė producentit dhe anėtarit tė jurisė, Simon Cowell, qė ta ftojė atė nė panel qė edhe ai tė jep idetė e tij se si duhet tė jetė njė yll botėror.

Sipas Eminemit, anėtarėt e deritanishėm tė jurisė (Cheryl Cole, Dannii Minogue dhe Louis Walsh) nuk kanė qenė aq tė suksesshėm pėr tė ndihmuar kėtė shou.

“Respekt pėr jurinė aktuale, mirėpo nevojiten njerėz qė janė globalė, yje qė shesin albume. Duhet tė pėrgatiten garuesit pėr atė qė i pret dhe pėr llojin e presionit qė do t’i nėnshtrohen”, ka thėnė kėngėtari i hitit “We Made You”.

avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Mon Dec 14, 2009 4:31 am

Imazhet e rralla, Merlin Monro duke pirė marijuanėKALIFORNI- Shfaqen imazhe tė rralla tė Merlin Monrosė duke pirė marijuana. Imazhet janė nxjerrė nga njė koleksionist Keya Morgan dhe i pėrkasin njė filmimi nė shtėpi teksa aktorja e famshme pinte drogė, 50 vite mė parė, nė shoqėrinė e miqve tė saj. Ky filmim ėshtė blerė nga koleksionisti Keyan Morgan me njė vlerė 275 mijė dollarė nga personi qė e ka regjistruar, i cili ka preferuar tė mbetet anonim. Morgan dhe personi qė e ka filmuar, i kanė dhėnė leje agjencisė Rojter, qė tė shfaqė njė minutė nga regjistrimi i cili ėshtė katėr minuta i gjatė.

E drejta e botimit tė kėtij imazhi do tė vihet nė ankand nė Ibei, kėtė javė. Morgan ėshtė njė koleksionist i fotove historike, dokumenteve dhe autografeve tė Merlin Monrosė dhe po punon pėr njė dokumentar nė lidhje me vdekjen e saj, nė gusht tė vitit 1962. Ai sapo ka mėsuar pėr ekzistencėn e kėtj kripi gjatė kėrkimeve tė tij, menjėherė ėshtė vėnė nė ndjekje tė pronarit qė e kishte kėtė video. Monro shfaqet e lumtur dhe e relaksuar nė kėto imazhe dhe bėhet fjalė pėr vitin 1958-59. Kėto imazhe tregojnė jetėn private tė aktores tragjike. Fotografi Morgan konfirmon qė cigarja qė ajo po thith pėrmban marijuanė. Aktorja e madhe u gjet e vdekur nė shtėpinė e saj nė Kaliforni, nė 5 gusht tė vitit 1962, nė moshėn 36 vjecare. Vdekja u konsiderua si vetėvrasje, edhe pse ka shumė gojėdhėna dhe spekulime se ajo mund tė jetė vrarė me njė dozė ilaēesh helmuese dhe akuzat ngrihen qė nga Xhon Kenedi e deri tek mafia apo CIA Amerikane.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Mon Dec 14, 2009 4:34 am

Kapet sėrish me kopje Genta IsmajliNė momentin qė u shfaq nė ekran kėnga e re “Si Panterė”, e Genta Ismajlit,
ajo u komentua se imazhet ishin tė vjedhura nga Jennifer Lopez, por 3 muaj mė pas rezulton se edhe kėnga ėshtė e kopjuar.Ditėt e fundit ėshtė zbuluar se e gjithė kėnga e Genta Ismajlit ėshtė plagjiaturė nga njė kėngėtare armene. Ndoshta i gjithė faji ėshtė i Virusit, kompozitor i kėngės, i cili ka vjedhur kėngėn nga artistja armene, Silva Hakobyan. Versioni origjinal i kėngės titullohet “I like” dhe ka qenė fituese e edicionit tė vitit 2006 tė BBC Music Awards, ndėrsa kėngėtarja kosovare ėshtė mjaftuar vetėm duke i vendosur njė tekst nė shqip.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Mon Dec 14, 2009 4:35 am

Kthjellu bashkėpunim me Florin

Kthjellu kėtė javė do tė fillojė xhirimet pėr videoklipin me tė ri nė bashkepunim me kėngėtarin nga Shqipėria Flori.
Mentor Haziri vokalist i grupit Kthjellu thotė se njė ide ka qėnė qė moti ta bėjnė kėtė projekt dhe se janė duke punuar qė se fundmi tė godas para ketij fundviti.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Mon Dec 14, 2009 4:45 am

"X-MAS KĖNGĖT" MĖ TĖ SHITURAAgjencia britanike ‘Official Charts Company’ ka publikuar listėn e x-mas singlave mė tė shitur tė mileniumit. Nė kėtė listė zėnė vend bende, kėngėtare dhe kėngėtarė tė shumtė. Ja edhe lista e publikuar:
1. Band Aid 20: 'Do They Know It's Christmas' (2004)
2. The Darkness: 'Christmas Time (Don't Let The Bells End)' (2003)
3. The Pogues ft. Kirsty Maccoll: 'Fairytale Of New York' (1987)
4. Mariah Carey: 'All I Want For Christmas Is You' (1994)
5. Bo Selecta: 'Proper Crimbo' (2003)
6. Cascada: 'What Hurts The Most'/'Last Christmas' (2007)
7. Wham: 'Last Christmas' (1984)
8. The Idols: 'Happy Xmas (War Is Over)' (2003)
9. Tweenies: 'I Believe In Christmas' (2001)
10. S Club Junors: 'Puppy Love'/'Sleigh Ride' (2002)
11. Red Hot Chili Peppers: 'Snow (Hey Oh)' (2006)
12. Geraldine: 'Once Upon A Christmas Song' (2008)
13. Slade: 'Merry Christmas Everybody' (1973)
14. Frankie Goes To Hollywood: 'The Power Of Love' (1984)
15. Shakin' Stevens: 'Merry Christmas Everyone' (1985)
16. Wizard: 'I Wish It Could Be Christmas Everyday' (1973)
17. Cliff Richard: 'Santa's List' (2003)
18. Band Aid: 'Do They Know It's Christmas' (1984)
19. Lazy Time: 'Bing Bang (Time To Dance)' (2006)
20. Crazy Frog: 'Jingle Bells'/'U Can't Touch This' (2005)
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Mon Dec 14, 2009 4:47 am

PETER ANDRE MERR VOTAT SI ARTISTI ME FLOKĖT MĖ TĖ MIRAKėngėtari Peter Andre ka mundur nė njė sondazh pėr mirėmbajtjen e flokėve nė Britani tė Madhe aktorin e filmit “Twilight” Robert Patison, duke fituar ēmimin “Brylcreem Best Celebrity Hairstyle Awards”. Sondazhi pėr mirėmbajtjen e flokėve organizohet pėr 8 vite rresht dhe nė kėtė hulumtim pėr flokėt kėsaj radhe kanė marrur pjesė mė shumė se 3 mijė tė anketuar pėr njė javė rresht nė Britani dhe nė kėtė hulumtim kėtė vit vendi i parė i takoi kėngėtarit Peter Andre. Nė vendin e dytė pėr rregullimin e flokėve i takoi aktorit Robert Pattison, vendi i tretė i takoi aktorit Mark Owen, nė pozitėn e katėrt u radhit kėngėtari dhe njiherit aktori Aston Merrygold ndėrsa nė pozitėn e pestė pėr mirėmbajtjen mė tė mire tė flokėve u radhit kėngėtari britanez Robbie Williams
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga d.jeta prej Mon Dec 14, 2009 4:48 am

PER MJ 'GRAMMY' EDHE PAS VDEKJESMichael Jackson i cili pa pritur ndėrroi jetė mė 25 qershor, edhe pas vdekjes do tė fitoj ēmimin Grammy nė muajin janar. Jackson, gjatė karrierės sė tij ka fituar gjithsej 13 ēmime Grammy, ndėr tė tjerė edhe pėr albumin "Thriller". Ceremonia e ndarjes sė ēmimeve Grammy, e 52-tė me radhė do tė mbahet mė 31 janar nė Nokia Theatre nė Los Angeles
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: VIP

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 6 e 14 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi