Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Laptop me pedale. per KS ahhaha

Shko poshtė

Laptop me pedale. per KS ahhaha

Mesazh nga mR.Bimi prej Tue Oct 20, 2009 1:51 pm

Laptop me pedale.
Ėshtė zbuluar kompjuteri i parė i cili pėr punė shfrytėzon energjinė tė
cilėn pėrdoruesi e krijon duke sjellė pedalet nė tavolinėn e cila ėshtė
pjesė e konstruksionit, e ai ėshtė i dedikuar pėr fėmijėt nė rajone
rurale tė shteteve tė pazhvilluara.

Laptopi i parė me pedale ėshtė testuar me sukses. Projekti One Laptop
Per Child (OLPC) shpreson se kėshtu do t’u sigurojė fėmijėve nė shtetet
nė zhvillim njė laptop shumė tė thjeshtė por tė dobishėm pėr ēmim shumė
tė lirė.

Njė prej problemeve mė tė mėdha tė vendeve tė Botės sė Tretė ėshtė
furnizimi i parregullt me energji elektrike. Kompania teknologjike
“Paiwastoon” nga Afganistani ka zhvilluar njė prototip tė makinės e
cila furnizon pajisjen me energjinė e nevojshme. Natyrisht nevojitet qė
edhe pėrdoruesi gjatė prodhimit tė energjisė tė investojė fuqinė e tij,
prandaj do tė ishte mirė qė ky laptop t’u ofrohet edhe fėmijėve qė kanė
probleme me trashėsi nė shtetet e zhvilluara
.


_____________
avatar
mR.Bimi
Dr3nicak
Dr3nicak

Numri i postimeve : 6029
Age : 26
Location : n`FaQet e nJe fLeToRe
Registration date : 19/07/2009

http://wWw.ShoqriaVirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi