Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Google planifikon ta tejkalojė Amazonin!

Shko poshtė

Google planifikon ta tejkalojė Amazonin!

Mesazh nga Beli prej Tue Oct 20, 2009 10:50 amGoogle ėshtė duke planifikuar pėr tė lansuar njė dyqan elektronik pėr libra tė quajtur Google Edition, vitin e ardhshėm, pėr tė konkurruar me Barnes & Noble dhe Amazon. Kompania tha se dyqani elektronik pėr libra do tė shesė e-libra nė platformė agnostike dhe do tė hapė dyqanin e saj, nė gjysmėn e parė tė vitit tė ardhshėm me njė katalog prej rreth 400.000 deri nė 600.000 tituj. Google tha se nuk i ka nė synim, e-lexuesit e librit, por tė gjithė njerėzit me njė shfletues dhe njė lidhje interneti. “Kjo do tė jetė njė qasje e bazuar nė shfletues” tha Tom Turvey, drejtor i programit tė partneritetit pėr botues – Google Book Search, pėr ‘Associated Press’. “Mėnyra se si do tė zhvillohet tregu i librit ėshtė duke iu qasur librit nga kudo, nga njė pikė aksesi dhe gjithashtu nga pikėpamja gjeografike e qasjes nė libra.” Kompania u shpreh se librat nuk do tė blihen dhe as qė do tė shkarkohen siē bėjnė e-lexuesit e librit, por nė vend tė kėsaj, librat do tė jenė ruajtura nė njė bibliotekė “re.”
avatar
Beli
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 4446
Age : 30
Registration date : 22/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi