Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Meriton tė lexohet mėse 10 her se shumė interesante

Shko poshtė

Meriton tė lexohet mėse 10 her se shumė interesante

Mesazh nga us_kadro prej Sun Oct 18, 2009 7:08 am

From: Meriton te lexohet se shum interesante


[center]Njė natė u zgjova nga gjumi e pash njė dritė tė ēuditshme, poēi ishte fikur, kur kqyra ora ishte 03:30 e mėngjesit, por ē'ishte kjo dritė?!
Pėrnjėherė u habita dora ime hyri nė mur, shpejtė e nxora nga muri e i frikėsuar e shikoja dorėn time, zgjata dorėn kah muri dhe prapė dora hynte nė mur!!!!!
Ndėgjova njė buzėqeshje, shiqova vėllaun dhe i frikėsuar u zgjova nga shtrati e shkova t'a zgjoi vėllaun, por ai nuk mė dėgjoi.
Shkova nė dhomėn e prindėrve e u mundova t'a zgjoja babin, kėrkoja t'mė pėrgjigjeshin, por askush nuk pėrgjigjej!
Sa u afrova te nana, ajo veq u zgjua nga gjumi por s'fliste me mua!
BISMIL-LAHIRR-RRAHMANIR-RRAHIM thoshte dhe e pėrsėriste, e zgjoi dhe babin "Qohu t'i kqyrim fėmijėt" i tha nana.
Babi pritonte tė zgjohej "Le nesėr" tha. Por me kėmbėnguljen e nanės bashkė u nisėn nė dhomėn tonė, nisa tė bėrtas, por s'pėrgjigjeshin!!!!!!
E tėrhiqja nanėn nga fustani, por ajo s'mė hetonte!!!!!
Ajo hyri nė dhomėn tonė dhe hapi dritėn, por pėr mua s'kishte dallim sepse shkėlqente dhoma. Dhe nė atė ēast pash njė gjė tė ēuditshme, ishte trupi im!!!!!
Po po, trupi im! U ula dhe shikoja veten time, pysja veten i habitur "Kush ėshtė qė mė ngjan mua?!" Fillova
t'a zgjoja veten nga kjo ėndėrr e keqe, por nuk u zgjova!
Babi tha "Ja po flejnė, eja shkojmė", por nana ishte e shqetėsuar dhe erdhi te shtrati im ku unė flija "Qohu Muhammed, pėrgjigjmu", por unė nuk iu pėrgjigjesha!!!
U mundua shumė dhe befas pash babin qė filloi tė qante, qė kurrė s'e kam parė ashtu duke qarė.
Filluan piskamat, rėnkimet. Vėllau u zgjua e i habitur pyeste se ē'ndodhi.
Nana duke qarė me dėnesė tha
"Muhammedi ka vdekur"!!! U shtuan piskamat, kurse unė i shkoja pas duke i thėnė "Mos qaj nanė, ja ku jam!!"
Por, askush s'pėrgjigjej! PĖRSE??!!! U ula nisa tė bėrtas "Ja ku jam, shikoniiii", por s'pėrgjigjej askush. Nisa tė bėrtas "Ja Rabbi, ja Rabbi tė lutem mė zgjo nga ky gjum e mė shpėto nga kjo gjendje" Nga larg vinte njė zė, ishte njė ajet i Allahut xh.sh. "Hamd qoftė, ti ishe nė humbje nga kjo. Ne menjėherė
t'a larguam perden tėnde, sot mė e ke syrin e mprehtė"
Menjėherė mė kapėn nė krahė dy vetė, nuk ishin njerėz. U frigova shumė!!! Fillova tė bėrtas "Lėshomėni, kush jeni ju? Ēfarė doni?" Thanė "Deri tek varri ytė jemi rojet e tua" Thashė "Unė s'kam vdekur, ende jam i gjallė. Pse mė qoni nė varr? Lėshomėni, unė po ndjej, po shoh e po foli"
Ata duke mė qeshur thanė "O ju njerėz, jeni shumė krijesa tė ēuditshme, mendoni qė me vdekje mbaron ēdo gjė, por s'e dini qė jeta e juaj ėshtė njė ėndėrr
dhe zgjoheni kur vdisni" Mua mė tėrhiqnin ende kah varri... rrugės shihja plotė njerėz me nga dy kėso krijesash nė krahėrit e tyre, dikujt i qeshte fytyra e dikujt i qante, e dikush bėrtiste. I pyeta pse bėnin ashtu.Thanė "Kėta njerėz janė tė habitur, e dinė se ku shkojnė, dikush nga ata ėshtė nė pėrmbysje..."
I friguar ia ndėrprita fjalėn "Nė zjarrė po shkojnė a?" Duke vazhduar fjalimin thanė "Ata qė po qeshin po shkojnė nė Xhennet" Menjėherė i pyeta "E unė, ku do tė shkojė???" Thanė "Ti nganjėherė shkoje mirė, e nganjėherė keq. Dikur bėje tevbe e tė nesėrmen bėjshe mėkate dhe rruga qė shkoje ti s'ishte e qartė, e gjithmonė
ke me mbetė ashtu"
Ia ndala fjalėn me frikė: "Pra, unė po shkojė nė zjarrė a po?" Ata thanė "ALLAH-u ka mėshirė tė madhe dhe rruga ėshtė e gjatė" Ktheva kokėn e pashė familja ime, babi im, agjallarėt, vėllezėrit
e mi dhe tė afėrmit. Mė bartnin mua nė njė sandėk, iu afru atyre e i thashė "Bėni dua pėr mua ju lutem"
Por, askush nuk m'u pėrgjigjej, dikush qante e dikush ishte i mėrzitur. Iu afrova vėllaut "Kujdes nga fitnet e kėsaj bote mos tė tė mashtrojnė" Dėshiroja shumė tė mė dėgjonte,,, Ato dy melaqe mė lidhėn mbi varrin tim, pash qė babi im gjuante dhe mbi mua, vėllezėrit e tė gjithė qė ishin aty. Thashė "Aaahh po tė isha nė vendin e tyre, tė bėja Tevbe Istikfar, namazin e Sabahut t'a kisha falė, ēdo ditė t'i kisha bėrė dua ALLAH-ut, ēdo t'a kisha pėrtrirė Tevben, tė isha larguar nga tė kėqijat harramet. Fillova tė bėrtas "O njerėz, jeta e kėsaj bote mos t'ju mashtron juve" Sė paku njėri t'mė dėgjonte... Po ti, a mė dėgjon mua??? Tė lutem dėrgojau ēdokujt. Nėse e ke vėshtirė t'ua dėrgosh, mė mirė bėje se edhe ashtu s'e meriton sevapin, por kur vjen nė varr ke me thanė
"Aaahhh pse s'ua dėrgojsha kėtė"
.......................

SUBHANALLAHI VE BIHAMDIHI…
SUBHANALLAHUL ADHIM
[/center]
avatar
us_kadro
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 75
Age : 23
Location : Hani I Elezit
Registration date : 23/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Meriton tė lexohet mėse 10 her se shumė interesante

Mesazh nga fOxEr prej Sun Oct 18, 2009 7:24 am

T`Faliminder-it Shum per Kete e Lexova te teren T`shberbleft Allahu per Kete Mundim faliminder-it edhe Njehere.. !
avatar
fOxEr
Old Legend
Old Legend

Numri i postimeve : 747
Age : 29
Location : C:f0xEr/system/32
Registration date : 01/10/2009

http://Www.Shoqriavirutale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Meriton tė lexohet mėse 10 her se shumė interesante

Mesazh nga us_kadro prej Sun Oct 18, 2009 8:01 am

flm wlla edhe ty Allahu t shperbleft
avatar
us_kadro
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 75
Age : 23
Location : Hani I Elezit
Registration date : 23/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Meriton tė lexohet mėse 10 her se shumė interesante

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi