Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Ēaji i gjelbėr mbron zemrėn

Shko poshtė

Ēaji i gjelbėr mbron zemrėn

Mesazh nga Beli prej Sat Oct 17, 2009 2:50 pm


Janė thėnė shumė gjėra rreth dobive tė ēajit tė gjelbėr. Por shkenctarėt vazhdojnė tė zbulojnė fakte tė reja. Pėrshembull, kohėt e fundit kanė gjetur selen nė kėtė ēaj, njė prej mikroelementėve mė tė dobishėm. Seleni nė kombinim tė balancuar zinku, kaliumi dhe elementėsh tė tjerė dhe vitaminash na mban ēuditėrisht tė rinj dhe seksualisht aktivė. Ai ėshtė vecanėrisht i shėndetshėm kur ėshtė nė bashkėpunim me tokoferolin (vitamina E). Pėrveē kėtyre seleni ka veti antioksiduese tė cilat forcojnė muskulin e zemrės. Pėr tė parė mė thellė nė vetitė e shėndetshme tė ēajit tė gjelbėr, shkenctarė tė njė universiteti nė Kaliforni kanė bėrė shumė eksperimentė tė ndryshme. Ato kanė studiuar modelet e ushqyerjes dhe mėnyrat e jetesės mbi 200.000 njerėz. Ato gjithashtu kanė ekzaminuar rreth 4.000 pacientė tė cilėt vuanin nga atak nė zemėr. Rezultatet e pėrgjithshme nxorrėn njė fakt interesant: ēaji i gjelbėrt ėshtė njė mbrotje e shkėlqyer pėr mbrojtjen e enėve tė gjakut tė zemrės. Informacione tė sakta tregojnė se ata qė pijnė, tė paktėn, tre gota ēaj ēdo ditė kanė 20% mė pak rrezikshmėri pėr atak nė zemėr.
Beli
Beli
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 4446
Age : 31
Registration date : 22/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi